Situatieschets:
Ik ben al een dik jaar een tevreden klant van een bepaalde adsl-internet provider. Op 01/08 ben ik echter verhuisd, en wou ik in eerste instantie de verbinding laten overzetten.
Ik deed echter eerst wat opzoekingswerk vooraleer een aanvraag tot overzetting door te sturen naar m'n provider. Hierbij merkte ik twee punten van relevante informatie op:
1.Op hun website las ik dat het tarief voor de formule die ik had en dus wou overzetten sterk was opgeslagen. Zowel het maandelijks bedrag voor de verbinding zelf als voor de zogenaamde "raw-copper" verbinding (het alternatief voor als men geen "klassieke" telefoonlijn heeft) waren zo goed als verdubbeld. Maw het totaalbedrag was opgeslagen met een kleine 100%.
2. art. 5.2 van het met de Provider aangegane contract, die stelt dat deze op elk moment zijn tarief kan verhogen. Deze verhoging wordt meegedeeld op hun website, via e-mail of brief en bij tegenstrijdige mededelingen hebben de tarieven op hun website voorrang. Als deze verhoging echter meer dan 10% bedraagt heeft de klant het recht onmiddellijk het contract te beëindigen op vervaldatum, en dit met ingang op het moment dat de tarieven worden verhoogd.
Na dit vernomen te hebben nam ik contact op met de klantendienst. Ik vroeg of ik het goed had als ik zei dat, indien ik mijn contract niet beëindig en overzet naar mijn nieuw adres, ik voortaan het nieuwe bedrag zou moeten betalen, dat twee maal duurder was dan het oorspronkelijke bedrag. Daarop kreeg ik een duidelijk antwoord, nl. nee. Vervolgens werd mij uitgelegd dat ik als oude klant die mijn verbinding overzet dit doe onder dezelfde voorwaarden (en tarief) als voorheen. Ik moest echter wel een eenmalige kost betalen voor de overzetting zelf. Daarna vroeg ik hem ter bevestiging en om misverstanden te vermijden hoeveel ik dan maandelijks zou betalen voor toekomstige facturen, startende vanaf augustus. Hij antwoordde met het bedrag die ik voorheen altijd heb betaald.
Hierna liet ik dus alles overzetten en betaalde de eenmalige kost. Ik krijg na verloop van tijd dan ook mijn eerste factuur maar wat blijkt: Er wordt mij desondanks toch het nieuwe tarief aangerekend. Na een telefoontje naar de klantendienst wordt mij verteld dat het bedrag van de vordering klopt en dit mij bij toekomstige facturen eveneens zal worden aangerekend. Wanneer ik hen wijs op het voorgaande telefonisch contact wordt mij verteld dat het "onjuiste informatie" betreft die mij toen werd gegeven.
Mijn vraag is nu; kan artikel 1116 B.W. inzake bedrog als oorzaak van nietigheid van een overeenkomst op deze overeenkomst tot overzetting van mijn verbinding van toepassing zijn?
Dank bij voorbaat