En waar heb ik geschreven dat een huurcontract bij niet registratie geen juridische waarde heeft?
Euhhh .. 8 posts hierboven ? Misschien is het dit wat
mick12301 bedoelt ?
In essentie is de geregistreerde huurovereenkomst en de plaatsbeschrijving de enige waarme de vrederechter rekening mag houden in een juridisch conflict. zij dient als het ware als bewijs dat er effectief een overeenkomst is en wat deze omhelst.
Ok... laat me dit anders formuleren.
Bij betwisting tussen partijen over een huurcontract zal de vrederechter normaliter het geregistreerde contract beschouwen als enig geldend.
Bovendien verschaft registratie niet alleen een vaste datum, maar maakt het het contract bindend aan derden hetgeen absoluut niet onbelangrijk is bij eventuele doorverkoop van het pand.
Excuses voor de onduidelijkheid.
Nu kan je natuurlijk ook advokaat van duivel spelen en deconstructief gaan werken:
- Volgens het BW moet een huurcontract voor een huurwoning:
a) worden geregistreerd
b) een plaatsbeschrijving bevatten
c) de twee bijlages van KB's bevatten die wijzen op de de minimum vereisten waaraan een huurwoning dient te voldoen en welke de rechten/plichten van huurder/verhuurder zijn.
-Als een huurcontract niet voldoet aan één van die eisen kan je dan wettelijk nog spreken van een huurcontract?
En dan gaan we nog niet beginnen over het ECP certificaat...