Ook een schimmelprobleem

sunshine11
Topic Starter
Berichten: 3

Ook een schimmelprobleem

#1 , 13 jan 2012 22:17

Beste,


Wij huren sinds april vorig jaar een appartement. Sinds eind augustus hebben wij te maken met een schimmelprobleem. Dit lijkt altijd op te treden van zodra het een periode buiten heel vochtig is en regent. De schimmel begint altijd op en rond de ramen in de slaapkamer. De schimmel verspreidt zich over de muur waar de vensters instaan en de meubelen die tegen de aangrenzende muren stonden hebben we al mogen weggooien gezien ze helemaal beschimmeld werden.

Wij hebben dit begin september rechtstreeks aan de eigenaar gemeld(niet het immo-kantoor). Na 2 weken kwam er iemand kijken (een soort van "klusjesman" van het immokantoor zelf) en die zei dat we enkel veel konden verluchten en dat er verder niets aan gedaan kon worden. We hebben dus zelf de schimmel van de muren verwijderd en de meubelen weggooid. Na een paar maand kwam de schimmel terug en dit hebben we opnieuw gemeld. Terug kwam de klusjesman langs en die stelde vast dat er aan de buitenmuur (zogezegd alleen bij ons) geen "verluchtingsgaten" waren geboord. Hij zei dat hij dit ging komen doen binnen een week. Dit heeft hij dus zogezegd gedaan, maar wij zien er niets van. Zouden we dan geen verluchtingsrooster moeten zien en zou dit ook niet in de slaapkamer dan moeten geplaatst worden? Bij de huurdersbond snapten ze ook niet echt wat ze hiermee bedoelden, gezien hij enkel aan de buitenmuur moest werken.

Die buitenmuur staat overigens vol met mos. In onze slaapkamer had de eigenares het vochtgehalte in de muren gemeten met een vochtmeter (in september). Bijna overal was dit "50". Ik weet zelf ook niet hoe ernstig dit is qua vochtgehalte. De cijfertjes staan nog steeds overal op onze muren geschreven in de slaapkamer.

De schimmel hadden we toen terug verwijderd en sinds 2 weken is die terug gekomen en het lijkt erop dat dit minstens zo erg zal zijn als de vorige keren.

Sinds we hier wonen, verluchten we meerdere uren per dag in de slaapkamer. In de living verluchten we ook elke dag een tijdje. Daar staat ook altijd het vocht op de ramen en is er ook schimmel op de ramen. In de slaapkamer druipt het vocht elke dag van de ramen. Op de marmeren tabletten en plinten eronder staat ook snel schimmel. Heel de kamer ruikt heel erg naar schimmel en we willen er ook niet meer in slapen. Het is ook een kleine kamer. De schimmel heeft zich nu al tot op de muur verspreid waar ons bed staat, dus we slapen er letterlijk naast.

In een keukenkast beschimmelen onze borden ook. De eigenares verklaarde dat zij geen schimmel zag op de borden (ze wilde er eigenlijk amper naar kijken) en dat ze ook niets rook. Ze zei ook dat wij de enige huurders in heel de blok waren die dit probleem hadden. Ongeveer een maand geleden vernamen we van een buurvrouw dat blijkbaar er veel huurders in deze blok last hebben van schimmel, toevallig allemaal ook aan die buitenmuur en in de keukenkasten.

We zijn van plan om nu een aangetekende brief te versturen naar het immokantoor om er officiël melding van te maken dat er terug schimmel is opgetreden. Liefst willen we hier gewoon weg zonder een vergoeding van 2 maand huur te moeten betalen. We betalen al redelijk veel voor dit appartement en we vinden het gewoon niet eerlijk dat zij beloond worden voor gebrekkige appartementen te verhuren.

Vanaf wanneer kunnen wij het immokantoor in gebreke stellen? Want zo kunnen zij blijven langskomen en zogezegd werken uitvoeren die niets uithalen en dan blijven wij toch maar met het probleem zitten. Wat is de kans dat de vrederechter zou oordelen dat wij zouden mogen vertrekken zonder vergoeding te betalen omwille van het schimmelprobleem? Kan het immokantoor ons hiervan de schuld geven? We hebben een gewoon 3-6-9 contract. De vorige huurders hadden blijkbaar ook al vochtproblemen, hebben we vernomen.


Alvast bedankt voor uw spoedig antwoord.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Vandebos
Berichten: 16087

#2 , 13 jan 2012 22:22

Laat de woningdienst via de gemeente eens langskomen?

sunshine11
Topic Starter
Berichten: 3

#3 , 13 jan 2012 22:41

Hiervoor gaan we zo snel mogelijk bij de gemeente informeren, dank voor de vlugge reactie.

We hebben het net nog eens bekeken en ondertussen is ook onze hele matras beschimmeld en ook het bedframe.
De emmer liep al over, maar dit is de ultieme druppel!

Reclame

Vandebos
Berichten: 16087

#4 , 13 jan 2012 23:31

Neem eventueel foto's en kopieën van de briefwisseling mee.

j.demoor
Berichten: 10360

#5 , 15 jan 2012 09:37

“Art.2.§ 1...Onverminderd...moet het verhuurde goed beantwoorden aan de elementaire vereisten van veiligheid, gezondheid en bewoonbaarheid...De in het vorige lid beoogde minimumvoorwaarden zijn van dwingend recht en moeten bij de huurovereenkomst worden gevoegd.”(20 februari 1991 Woninghuurwet ).

“Art.4. De woning moet vrij zijn van vochtinfiltratie door het dak, de dakgoten, de muren of het buitenschrijnwerk alsook van opstijgend vocht via de muren of vloeren die de gezondheid in het gedrang kunnen brengen.“(8 JULI 1997. Koninklijk besluit tot vaststelling van de voorwaarden waaraan ten minste voldaan moet zijn wil een onroerend goed dat wordt verhuurd als hoofdverblijfplaats in overeenstemming zijn met de elementaire vereisten inzake veiligheid, gezondheid en bewoonbaarheid).

“Art.15..§ 1. Onverminderd de toepassing van artikel 135 van de Nieuwe Gemeentewet, kan de burgemeester, op eigen initiatief of op verzoek, een woning die niet beantwoordt aan de in artikel 5 bedoelde normen bij besluit ongeschikt of onbewoonbaar verklaren, op voorwaarde dat de gewestelijk ambtenaar de ongeschikt- of onbewoonbaarverklaring heeft geadviseerd en na de eigenaar en de bewoner te hebben gehoord. De burgemeester neemt in dat geval alle maatregelen die hij noodzakelijk acht ter uitvoering van het besluit...Het verzoek om een woning ongeschikt of onbewoonbaar te verklaren, kan worden ingediend door...of elkeen die blijk geeft van een belang...”(15 JULI 1997. - Decreet houdende de Vlaamse Wooncode).

U kan dus voornoemd verzoek schriftelijk richten aan de burgemeester.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Franciscus
Berichten: 39739
Juridisch actief: Nee

#6 , 15 jan 2012 15:14

Klopt in grotere gemeenten vb in 'A' is er zowel bij de dienst ruimtelijke ordening /sociale dienst/politie een speciale cel/team die optreden.
Indien de vaststellingen de spuigaten uitlopen oa bij bepaalde schimmelsoorten wordt door het team stadsingenieur eveneens ter plaatse gevraagd met een officier bestuurlijke politie.
Het pand kan onmiddellijk wegens gevaar afgesloten worden (onbewoonbaar verklaart) wegens de hierboven genoemde redenen.

sunshine11
Topic Starter
Berichten: 3

#7 , 15 jan 2012 18:09

Allemaal heel erg bedankt voor de reacties!

We gaan dit onderzoek zeker laten doen en hopen dat het appartement ongeschikt verklaard zal worden omwille van de slaapkamer. Is er een goede kans dit gebeurt? Voor de rest hebben we nog schimmel op servies en aan de ramen in de living en op de badrand, onder de silicone (daar kunnen we dus niet aan en kunnen we niet schoonmaken), maar verder valt er niets op te merken. Zouden dit wel genoeg strafpunten zijn?

We willen graag zo snel mogelijk verhuizen want we kunnen ook niet blijven slapen in die kamer + op een half rotte matras. We durven er ook geen nieuw bed in zetten.

Zouden we best wachten met onze opzeg van 3 maand te doen tot als we een besluit hebben van de gemeente? Of zouden we eventueel onze opzeg al kunnen doen en dan toch nog zo'n onderzoek laten doen? We willen nl. echt geen 2 maand opzegvergoeding betalen gezien dit onze fout niet is dat we hier niet meer kunnen wonen.

Wanneer begint eigenlijk de 1e dag van de opzeg? Bv. we maken de brief vandaag, de 15e, op, we versturen hem morgen aangetekend en hij komt de 18e aan in het immokantoor. Welke datum geldt?

Als het appartement ongeschikt verklaard wordt, moeten we dit dan sowieso nog voorleggen aan de vrederechter om kosteloos te mogen verhuizen? En moeten we hier dan van de ene op de andere dag uit of krijgen we nog tijd om een ander appartement te zoeken?


Alvast bedankt!

Terug naar “Huren”