verhuurder heeft opgezegd maar is niet meer te vinden

ronald1979
Topic Starter
Berichten: 3

verhuurder heeft opgezegd maar is niet meer te vinden

#1 , 03 aug 2011 08:19

Beste,

Ik heb problemen met mijn huurder. Er is een huurachterstand van 3 maanden en ik kan mijn huurder niet meer bereiken. Hij heeft wel het contract opgezegd ter 1 augustus 2011. Voor de huurachterstand heb ik een verzoekschrift ingediend bij de Vrederechter. Maar mag ik nu al actie ondernemen (bv een ander slot plaatsen) om mijn appartement te kunnen verder verhuren?

Wat moet ik doen?

Kan er iemand mij raad geven hoe ik dit het beste aanpak?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Vandebos
Berichten: 16087

#2 , 03 aug 2011 08:33

De opzeg gebeurde schriftelijk?

ronald1979
Topic Starter
Berichten: 3

#3 , 03 aug 2011 08:42

Ja.

Hij vermelde hier wel in dat hij geen geregistreerd contract heeft gekregen en daarom geen opzegtermijn hoeft te voldoen.

Uiteraard is het contract geregistreerd.

Reclame

Vandebos
Berichten: 16087

#4 , 03 aug 2011 09:27

Indien het contract werd geregistreerd voor de opzeg zou ik hier zeker gebruik van maken in mijn verzoekschrift. (onwettige opzeg, vergoeding, inhouding waarborg, etc etc)

Als u het pand onmiddellijk terug te huur wenst te plaatsen kan u om problemen te voorkomen steeds de leegstand van het pand laten vaststellen door een deurwaarder. Dan kan u ineens de eventuele schadevaststellingen verrichten.

ronald1979
Topic Starter
Berichten: 3

#5 , 03 aug 2011 09:31

bedankt voor de tip!

Vandebos
Berichten: 16087

#6 , 03 aug 2011 09:59

Als u de opzeg heeft betwist zou ik persoonlijk het geding afwachten om de heel eenvoudige reden dat de vrederechter dan het contract bij vonnis zal verbreken. Dit plaatst u in een beduidend sterkere positie om naast de achterstallige huurgelden een schadevergoeding te bekomen. (Of die ooit inbaar zal zijn is een ander verhaal.)

Terug naar “Huren”