co-ouderschap , domicilie en fiscaal voordeel

gigi88
Topic Starter
Berichten: 1

co-ouderschap , domicilie en fiscaal voordeel

#1 , 10 aug 2010 19:39

Ik ben een alleenstaande vader met kind. Ik heb met de moeder van het kind een regeling van co-ouderschap maar er is tot op heden niets geregistreerd hierover. We willen dat nu gaan doen.
Het kind is bij mij gedomicilieerd en ik geniet ook het fiscaal voordeel. De moeder van het kind beweert nu dat ze die domicilie wil laten op haar adres zetten om redenen die niets met het fiscaal voordeel te maken hebben. Voor mij zou dat kunnen maar ik wil niet het fiscale voordeel verliezen. Als ik toesta dat de domicilie van het kind bij de moeder gezet wordt, verlies ik dan automatisch ook het fiscale voordeel ? Zit er een addertje onder het gras ?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
wanton
Berichten: 10076
Locatie: HEIST , bij-den-berg

#2 , 10 aug 2010 21:49

Bij co-ouderschap wordt het fiscaal voordeel voor de kinderen door beide ouders gedeeld , ieder krijgt de helft van de verhoogde vrijstelling.
Bij vb. twee kinderen krijgt elke ouder de verhoogde vrijstelling voor 50 % van het bedrag dat van toepassing is voor 2 kinderen? Dat is niet hetzelfde als allebei voor 1 kind.

Hoe regelt men dat? De ouder bij wie de kinderen gedomicilieerd zijn , staat de helft af en de ander aanvaardt dat. Dat gebeurt door de correcte aanduiding op de belastingbrief. Zie onderaan p 2 van 'de voorbereiding van uw aangifte ' : code 1034 voor de één , 1036 voor de ander.
Ik heb gisteren gezien , ik ken morgen!
Toet-anch-Amon

Reclame

Terug naar “Echtscheiding”