In het geval het aantal ongevallen met dit voertuig niet stijgt in functie van het aantal verschillende bestuurders, dan is mijn inziens ook het risico dat gedekt wordt hetzelfde.
De verzekeringsmapyen vormen in België een drukkingsgroep die groot genoeg is om hieromtrent een strengere reglementering te eisen en dit aldus onmogelijk te maken. Zij moeten dit dan wel cijfermatig kunnen aantonen(!)
Echter wat blijkt; een jongere chauffeur wordt afgestraft op basis van zijn leeftijd door hem een te hoge verzekeringspremie aan te rekenen (al dan niet gerechtvaardigd met statistieken en prognoses)
Hiermede wordt hen wel de pap in de mond gegeven om dergelijke organisatie toe te passen!
Als ouder, op wiens naam dit voertuig wordt verzekerd, ga je automatisch wat meer sociale controle uitvoeren op veiligheid en gebruik door je kinderen, dan wanneer de wagen op hun eigen naam zou staan.