Solidaris geboorteshop niet conforme levering

Forumregels
Tips om snel goede antwoorden te krijgen


- Geef in het onderwerp duidelijk aan waarover het gaat
- Wees beknopt (hoe meer tekst, hoe minder groot de kans dat het gelezen wordt)
- Wees volledig (zaken achterhouden zorgt ervoor dat er onmogelijk juist geadviseerd kan worden)
- Let op grammatica en spelling
BEPAK
Topic Starter
Berichten: 69
Juridisch actief: Nee

Solidaris geboorteshop niet conforme levering

#1 , 08 jul 2026 10:20

Bij de geboorte van een kind krijg je bij ziekenfonds Solidaris krediet om artikelen te bestellen van hun online shop.
Gezien je de artikelen niet met geld koopt maar "krijgt" via hun krediet, kunnen ze blijkbaar het consumentenrecht omzeilen in verband met retours.
In hun algemene voorwaarden staat duidelijk vermeld dat je GEEN herroepingsrecht hebt in dit geval.
Nu hebben wij een brooddoos besteld, maar het exemplaar dat we krijgen ziet er anders uit dan afgebeeld. Ik heb dit gemeld en krijg als antwoord dat er inderdaad een wissel in design is en dit hun niet opgevallen was, maar spijtig er is geen stock meer van het gewenste artikel.
Mogen ze in dit geval ook weigeren mij tegemoet te komen? Ik heb hier uiteindelijk toch niet om gevraagd, dus technisch gezien "herroep" ik niks, ik wil gewoon wat ik besteld heb.

Franciscus
Berichten: 39973
Juridisch actief: Nee

#2 , 08 jul 2026 17:42

Zijn dat geen giften?

lukasi
Berichten: 1528

#3 , 09 jul 2026 09:12

Ik kreeg van mijn vader een fiets, ik was daar niet blij mee. Ik had liever een rode maar ik moest blij zijn met wat ik kreeg.

Reclame

BEPAK
Topic Starter
Berichten: 69
Juridisch actief: Nee

#4 , 09 jul 2026 12:00

Jammer dat er persoonlijke commentaar komt in plaats van juridische antwoorden.

Nee, het is géén cadeautje. Elke ouder heeft recht op een wettelijke geldpremie bij de geboorte van een kind. Solidaris geeft de optie om die premie om te zetten in budget op hun webshop. Dat je daarmee je rechten verliest, lijkt me niet de bedoeling.
Als je geld terugkrijgt van de belastingen maar het in de vorm van shoppingbudget zou krijgen, is dat toch ook nog steeds jouw geld en niet plots een leuk extraatje.

Blaatpraat
Berichten: 3901

#5 , 09 jul 2026 12:30

In welke wetgeving staat er dat je recht hebt op een geldpremie bij de geboorte van een kind, dat een ziekenfonds mag omvormen naar cadeautjes?

Je hebt recht op een startbedrag, maar dat verloopt niet via het ziekenfonds.

Wat Solidaris hier aanbiedt, is geen wettelijke verplichting, en ze zijn dus vrij om te kiezen wat ze aanbieden.
Dit is een "cadeau" (dat je natuurlijk al betaald hebt met je ledenbijdrage).

BEPAK
Topic Starter
Berichten: 69
Juridisch actief: Nee

#6 , 09 jul 2026 17:20

Aha daar wringt het schoentje inderdaad, ik verwarde met het startbedrag.

Ondertussen snap ik ook de constructie, ze werken blijkbaar via een derde partij, waardoor de overeenkomst tussen hun en die partij loopt, het ziekenfonds koopt daar aan en de leden krijgen het dan inderdaad als gift.
De derde partij heeft in dit geval dus wel een leveringsplicht en in theorie kan het ziekenfonds afdwingen dat ze dit artikel ruilen of terugnemen, maar die keuze ligt dus bij hun en niet bij mij.

Moesten ze rechtstreeks aanbieden, zou het ziekenfonds wel gebonden zijn aan het consumentenrecht, want zelfs als het om gratis artikelen gaat is dergelijke overeenkomst bindend. De vergelijking met de fiets van de papa gaat dan juridisch niet op :-) Maar dan is er natuurlijk de letter van de wet vs de geest, in dit geval ga je inderdaad niet doordrammen.

Terug naar “Stel een vraag”