beroep tegen vonnis vredegerecht

BezorgdeBurger
Topic Starter
Berichten: 2
Juridisch actief: Nee

beroep tegen vonnis vredegerecht

#1 , 25 jun 2025 09:15

Kan ik in beroep gaan tegen een vonnis van de vrederechter? Het betreft een discussie over een energiefactuur van een inmiddels failliete energieleverancier, waarde ~350 euro. In het vonnis staat geen enkele verwijzing naar mijn argumenten en aangebrachte stukken. Noch de vrederechter, noch de tegenpartij hebben enig idee hoe een energiefactuur wordt opgesteld, en blijken niet eens het verschil te zien tussen een vast en variabel tarief. Ik heb deze zaak zelf gepleit en daarbij de woorden gebruikt: "Hier wordt nogal wat onzin verkocht". Wat zijn de voorwaarden om tegen dit vonnis in beroep te gaan?

Thomas_AA
Berichten: 182
Juridisch actief: Nee

#2 , 25 jun 2025 09:29

Beroep na uitspraak ten gronde bij de vrederechter is niet mogelijk voor zaken tot een bedrag van 2.000 euro.
Noch de vrederechter, noch de tegenpartij hebben enig idee hoe een energiefactuur wordt opgesteld, en blijken niet eens het verschil te zien tussen een vast en variabel tarief. Ik heb deze zaak zelf gepleit en daarbij de woorden gebruikt: "Hier wordt nogal wat onzin verkocht
Iedereen mag zichzelf verdedigen, maar dat wil niet zeggen dat het per definitie een goed idee is.

justice speaker
Berichten: 277
Juridisch actief: Nee

#3 , 25 jun 2025 15:25

Uitspraken van vrederechters zijn als roulette spelen in een casino. Ik heb weet van een uitspraak waar iemand 33% van zijn betaalde huishuur terugkrijgt als schadevergoeding en iemand met exact dezelfde problematiek krijgt slecht 5% van zijn betaalde huishuur terug als schadevergoeding. Dus vertrouw niet op rechters wanneer je gelijke problemen hebt dat je ook gelijke schadevergoeding gaat krijgen.
DEMOCRATIE = De eerlijke verdeling van de ontevredenheid.

Reclame

BezorgdeBurger
Topic Starter
Berichten: 2
Juridisch actief: Nee

#4 , 26 jun 2025 10:26

@Thomas_AA: kan je mij zeggen welk artikel van het Ger.W. die limiet van 2.000 euro oplegt? Dank bij voorbaat.

Thomas_AA
Berichten: 182
Juridisch actief: Nee

#5 , 26 jun 2025 10:37

@Thomas_AA: kan je mij zeggen welk artikel van het Ger.W. die limiet van 2.000 euro oplegt? Dank bij voorbaat.
Artikel 617 Ger.W.

Terug naar “Procedure, Spelers & Instellingen”