Hobby

BrendaV
Topic Starter
Berichten: 2
Juridisch actief: Nee

Hobby

#1 , 21 jan 2022 10:53

Hallo,

Ik had graag even geweten hoe andere mensen dit doen als er geen akkoord gevonden wordt tussen de ouders over een hobby.
Het vonnis zegt dat de moeder de kosten niet te hoog mag laten komen en dat de papa zijn financiële verantwoordelijkheid moet nemen tov de hobby.
Gaat over een hobby waar de papa niet mee akkoord is en ook al heeft aangegeven voor de dochter werd ingeschreven. De kosten voor 3 maanden bedragen intussen 350 euro en hier zal het niet bij blijven. Nu wordt er gedreigd om een deurwaarder te sturen omdat de papa die kosten niet kan betalen. Iemand ervaring mee?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Drone
Berichten: 3133
Locatie: st-niklaas

#2 , 21 jan 2022 11:39

afgaand op wat men broer in het verleden meemaakte;

een deel hangt af van wat de "hobby" juist inhoud en wat er (al dan niet via de rechtbank) overeengekomen werd met de moeder.

als de moeder toch doorzet goed wetende dat de vader financieel niet kan bijdragen voor een (te dure) hobby, dan staat zij zeer zwak mocht dit voor de rechtbank komen.

er is immers een groot financieel verschil tussen voetbal en paardrijden als hobby.

zonder een vonnis met vastgelegde uitspraken van de rechtbank kan een deurwaarder niks doen

BrendaV
Topic Starter
Berichten: 2
Juridisch actief: Nee

#3 , 21 jan 2022 14:27

De hobby is wielrennen, gaat hier niet enkel over inschrijvingsgeld bij een club maar kledij, verzekering, teambuildingweekend,... noem maar op. Vader heeft duidelijk laten weten dit niet te kunnen betalen en voorstel gedaan om recreatief te fietsen ipv bij een wielerclub. Moeder houdt hier echter geen rekening mee en blijft maar dreigen. Vader is wel akkoord dat de zoon een hobby mag doen maar is het niet zo dat beide ouders akkoord dienen te zijn? Iedere vorm van overleg wordt telkens weggeveegd door de moeder.

Reclame

LeenW

#4 , 21 jan 2022 14:41

Dit is meer dan een hobby. Sporten in teamverband is zeer belangrijk voor kinderen, zowel op vlak van gezondheid als van sociale relaties. De vader gaat het zeer moeilijk hebben in de rechtbank op zijn weigering te verdedigen.

Terug naar “Echtscheiding”