gedeeltelijke aanvaarding erfenis

malaika
Topic Starter
Berichten: 4

gedeeltelijke aanvaarding erfenis

#1 , 21 mar 2021 07:19

Mijn vader is overleden. Ik ben enig kind. Mijn moeder leeft nog. Zij heeft het vruchtgebruik van de ouderlijke woning en ik de blote eigendom van vaders deel.
Ik zou echter het geld van mijn vaders deel aan haar wiilen overlaten daar ik vind dat ze daar beide voor gewerkt hebben en dat zij daar recht op heeft. Kan dit dat ik de erfenis gedeeltelijk aanvaard enkel de onroerende goederen maar niet de roerende goederen. Er zijn geen schulden.
Moet ik dan toch erfenisrechten op de roerende goederen betalen?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Blaatpraat
Berichten: 3890

#2 , 21 mar 2021 08:41

Eerst en vooral: innige deelneming.

U heeft geen keuze om slechts een deel te aanvaarden: alles of niets.
U kunt wel afspreken met uw moeder dat zij de lasten draagt van het deel van de erfenis die u aan haar zou wensen over te laten.

eylis
Berichten: 8991

#3 , 21 mar 2021 11:16

Zoals Inazuma zegt: laat je moeder met een volmacht op de aparte rekening de gelden gebruiken om bijvoorbeeld de onkosten (onderhouds/belastingen) van de woning te betalen. Want die zijn ten laste van de vruchtgebruiker. Op die manier blijft het onroerend goed intact en eventueel verhuurbaar als uw moeder naar een RVT zou willen gaan. (Waarmee ze dan een extra inkomen heeft). Het gebeurt namelijk zeer vaak dat een vruchtgebruiker niet de nodige middelen heeft voor het onderhoud van een woning waardoor het pand daarna in verwaarloosde staat overgeërfd wordt. Terwijl het de plicht is van de vruchtgebruiker het pand in goede staat te bewaren.
U kan ook samen afspreken dat u uw erfbelasting op uw vaders deel met het geld van de aparte rekening mag betalen.

Reclame

Terug naar “Erfrecht & Schenkingen”