Ik ben de laatste die alcoholgebruik achter het stuur zou minimaliseren of goedpraten. De 0.03 promille te veel van deze persoon heeft een nogal duur financieel gevolg gekregen dat enkele vele jaren nog zal aanhouden aangezien er op de openbare weg schade is opgelopen na het wegslippen in de sneeuw. De 0.03 te veel viel onder intoxicatie dus geen pv van dronkenschap. vandaar het "vissen" want het kwartier tijd had het verschil gemaakt voor de rekening achteraf. Nogmaals, ik wil absoluut niets goed praten. De persoon had in de eerste plaats niet moeten uit rijden, zeker niet in dergelijke weer omstandigheden en opdraaien voor de straf is enkel ten goede. Maar het gaat hier over heel veel geld. Vandaar de vraagNee, dat is geen procedurefout.
Ik snap ook niet dat u hier zit te vissen naar een procedurefout terwijl u in uw eerder topic scheef over het alcoholmisbruik van uw ex. Alcohol in het verkeer is echt niet ok.
U dient zelf aan de politie de 15 minuten uitstel te vragen, er is geen verplichting van de politie om dit te zeggen. De 15 minuten zijn trouwens voor de eerste blaasprestatie, dus voor er positief werd geblazen. Daarna is er geen sprake meer van enig uitstel.Een goede vriend van mij heeft na positief te blazen 1 min. nadien nog eens geblazen op vraag van de politie zonder hem het recht op 15min. wachten werd vermeld. Maar nu is mijn vraag, is de politie verplicht u rechten te vermelden of wordt dit geacht te weten? En kan dit aangekaart worden als procedure fout ?
Het was mijn bedoeling om het duidelijk en begrijpbaar uit te leggen. Zonder alle uitzonderingen want die zijn er genoeg.Eerste keer blazen kan ook een simpele screening zijn met een "sampler"De 15 minuten zijn trouwens voor de eerste blaasprestatie, dus voor er positief werd geblazen.
Tussen dit en de ademtest of ademanalyse kan WEL nog 15 minuten wachttijd gevraagd worden
https://www.veiligverkeer.be/inhoud/hoe ... ontrole-2/
Ademtest en ademanalyse gebeuren vaak met zelfde toestel![]()
Bij deze toestellen zet je je mond rond (=op) de blaastuit.
Bij de "sampler" blaas je in de richting van het toestelletje, maar neem je het niet in de mond ...