annulatie reservering vakantiehuis

pino
Topic Starter
Berichten: 3
Locatie: lommel

annulatie reservering vakantiehuis

#1 , 06 sep 2009 14:59

Ik heb bij de fa AARO-sa via internet een reservering ingevuld voor een vakantiehuis voor 15 personen voor een verlengd week-end van 15 augustus 2009 in de Ardennen. Na het zoeken van een beschikbare huis kan men overgaan op reserveren.
Op dit scherm vind men eerst de "extra kosten" zoals schoonmaak, energie uitgedrukt als een bedrag/per persoon/per nacht, de belasting is hierin inbegrepen. Bij deze extra kosten wordt ook een toeslag vermeld voor het aantal personen bij een bezetting van meer dan 11 personen (supplement per persoon/nacht). Op dit scherm volgt dan een kader waarop staat "U wilt definitief reserveren " met vermelding van de huurperiode het aantal personen de basis huurprijs en de reserveringskosten
Volgende scherm kan men zijn gegevens invullen en op het einde van dit scherm moet men een vakje afvinken "Ik ga akkoord met de huurvoorwaarden van AARO-sa". Dit vakje moet men afvinken om verder te kunnen gaan. Van zodra men dit gedaan heeft krijgt men een volgende scherm met de waarschuwing " U staat o het punt definitief te reserveren! Wanneer U naar de volgende stap gaat is de reservering, volgens de door u geaccepteerde voorwaarden, bindend"
Van zodra men de button "definitief reserveren indrukt is de reservatie een feit.
De volgende dag ( 1 juni 2009) komt er een automatisch gegenereerde mail met als onderwerp "reservering/offerteaanvraag Aaro" met vermelding van BookrequestID : 5353
Soort aanvraag : ReserveringAanvraag
en verder de gegevens die ik ingebracht heb en eindigend met de tekst" Dit is een automatisch gegenereerde email die wij u ter controle sturen. Mochten niet alle door u ingevoerde gegevens op deze email voorkomen, probeert u dan opnieuw te reserveren of prijsopgaaf aan te vragen.
Wij zullen zo spoedig mogelijk op uw aanvraag reageren
De daarop volgende dag (2 juni ) komt er een mail met de link waarop men de faktuur kan bekijken en direkt daarop weer een mail met de huurovereenkomst/faktuur met de vraag dit af te drukken en ondertekend terug te sturen. Dit heb ik niet gedaan want ik vond de prijs bij nader inzien vrij hoog. Op de faktuur was alles reeds samengeteld voor 15 personen ( dus ook energie, belasting, toeslag voor 4 personen boven de basis van 11 personen) met de vraag de eerste betaling reeds uit te voeren voor 6/6/2009. Op 7/6/2009 stuur ik een mail terug dat we dit te duur vinden en afzien van dit vakantiehuisje. Hierop heeft de fa AARO gereageerd dat de reservatie definitief is en niet kan geannulleerd worden. Ze hebben een advocaat ingeschakeld die het totale bedrag eist (huurprijs + reserveringskosten + energie en belastingtoeslag + toeslag bezetting >11 personen argumenterend dat in de huurvoorwaarden vermeld staat dat reservering via internet definitief en bindend is.
Ik ben op 15 augustus gaan zien naar dit huis en het bleek dat dit ondertussen toch verhuurd was.
Heb ik een kans om, bij een eventuele rechtszaak, mijn gelijk te halen?. Ik boek al jaren vakantiehuisjes en heb nog nooit zo een agressieve manier van handelen meegemaakt. Ook lijkt het me wel straf dat ik een faktuur krijg om voor 15 personen te betalen met geen enkel mogelijkheid om , bij een bezetting van minder dan 15 persoenen de extra kosten te recupereren.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
j.demoor
Berichten: 10360

#2 , 08 sep 2009 10:17

“Art.1583.Hij(=de koop) is tussen partijen voltrokken, en de koper verkrijgt van rechtswege de eigendom ten aanzien van de verkoper, zodra er overeenkomst is omtrent de zaak en de prijs, hoewel de zaak nog niet geleverd en de prijs nog niet betaald is. Art.1654.Indien de koper de prijs niet betaalt, kan de verkoper de ontbinding van de koop vorderen”(B.W.=Burgerlijk Wetboek).

Voornoemde bepalingen gelden in principe voor alle overeenkomsten." Van zodra men de button ‘definitief reserveren indrukt is de reservatie een feit‘”.Door die knop in te drukken voltrok u de overeenkomst.

“Art.1315.Hij die de uitvoering van een verbintenis vordert, moet het bestaan daarvan bewijzen...”(B.W.).

“Art.1325.Onderhandse akten die wederkerige overeenkomsten bevatten, zijn slechts geldig voor zover zij opgemaakt zijn in zoveel originelen als er partijen zijn die een onderscheiden belang hebben...Art.1341.Een...onderhandse akte moet worden opgemaakt van alle zaken die de som of de waarde van 375 EUR te boven gaan...Art.1347.De hiervoor bepaalde regels lijden uitzondering, wanneer er een begin van bewijs door geschrift aanwezig is. Men noemt begin van bewijs door geschrift elke geschreven akte die uitgegaan is van degene tegen wie de vordering wordt ingesteld,of van de persoon door hem vertegenwoordigd, en waardoor het beweerde feit waarschijnlijk wordt gemaakt.”(B.W.).

Het mail-verkeer tussen u en de verhuurder kan als begin van bewijs gelden.

‘en het bleek dat dit ondertussen toch verhuurd was‘ houdt in dat de verhuurder onrechtmatig UW vakantiehuis verhuurde,vermits die huur niet ontbonden was. U kan hiervoor vergoeding vorderen of aanvoeren dat verhuurder geen schade leed.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

pino
Topic Starter
Berichten: 3
Locatie: lommel

#3 , 08 sep 2009 23:51

Bedankt voor dit snelle antwoord
Onderstaand de reserverings- en huurvoorwaarden van Aaro-sa.
Punt 5.5 vermeld, bij niet betalen, het vervallen van mijn aanspraak op de gereserveerde woning voor de gereserveerde data
.
Kan ik het argument gebruiken dat dit contract geen enkel vermelding bevat omtrent het al of niet hebben van een verzakingsrecht?

Wat met de vermelding van punt 3.1 dat wijzigingen, in overleg, tot twee maanden voor aankomst mogelijk zijn voor een kostprijs van €40. Valt het opzeggen van de reservatie hier eventueel onder want dan kan ik een voorstel doen om €30 reserveringskosten + €40 administratiekosten te betalen?
Reserverings- en huurvoorwaarden van Aaro-sa.
In deze voorwaarden wordt verstaan onder:
a.Aaro-sa : degene, die de vakantiewoningen aanbiedt
b.Hoofdhuurder/huurder : de wederpartij van Aaro-sa, zijnde degene te wiens behoeve de huur is bedongen en derhalve degene, die de vakantiwoning huurt.
1.Algemeen.
1.1.Deze voorwaarden zijn bindend. Zowel voor Aaro-sa, als voor degene die een huurovereenkomst bij Aaro-sa afsluit.
1.2.Aaro-sa verplicht zich contractueel de vakantiewoning ter beschikking te stellen, overeenkomstig de beschrijving ervan op de internetsite op het moment van reservering. Evidente afwijkingen t.a.v. deze beschrijving binden Aaro-sa niet.
2.Reservering.
Reservering van een vakantiewoning geschiedt via internet. Deze vorm van reserveren is definitief en bindend voor u.
3.Huurovereenkomst.
3.1.Na de reservering krijgt u per email uw huurovereenkomst/faktuur toegestuurd. Deze huurovereenkomst zal in de Nederlandse taal opgesteld zijn. Deze huurovereenkomst dient ter contrôle binnen 24 uur, geaccordeerd, aan Aaro-sa teruggemaild te worden.Na het insturen van het formulier "Definitief reserveren en ga accoord met uw voorwaarden" bent u evenals Aaro-sa verplicht u te houden aan de bepaling van de huurovereenkomst en de voorwaarden, met name aan de betalingstermijnen zoals in die huurovereenkomst vermeld. Wijzigingen zijn soms, tot 2 maanden voor aankomst, in overleg mogelijk , maar brengen altijd € 40,00 administratiekosten met zich mee.
3.2.In de huurovereenkomst zijn de volgende gegevens vastgelegd: reserveringsnummer en naam en adres van uw vakantiewoning, de huurperiode, het aantal personen jonger dan 6jaar, het aantal personen ouder dan 6 jaar, het aantal huisdieren, aankomst- en vertrektijd, de huurprijs, toeslagen, energiekosten /toeristenbelasting, schoonmaakkosten, de waarborgsom en de betalingstermijnen.De huurovereenkomst zal in onze archieven worden opgeslagen.
3.3.Het insturen van het formulier "Definitief reserveren en ga accoord met uw voorwaarden" betekent tegelijkertijd het accepteren door de huurder van de reserverings- en huurvoorwaarden.
4.Prijzen.
4.1.Genoemde prijzen zijn bindend voor het jaar van datering van de prijslijst. Energiekosten en toeristenbelasting kunnen in verband met marktschommelingen wijzigen. Prijzen zoals in de huurovereenkomst vastgelegd zijn ,onder voorbehoud van vergissingen, bindend.
4.2.Huurder dient zelf voor een annuleringsverzekering zorg te dragen.
5.Betaling.
5.1.Binnen drie dagen na ontvangst van de huurovereenkomst dient de eerste aanbetaling gedaan te worden, te weten de reserveringskosten en 50 % van de huursom inclusief toeslag. Dit bedrag dient ten laatste op de datum, zoals vernoemd bij de 1e betaling, op onze rekening te zijn bijgeschreven.
5.2.Het resterend huurbedrag dient ten laatste zes weken voor aankomst in de vakantiewoning( zie datum 2e betaling), op onze rekening zijn bijgeschreven.
5.3.Eenergiekosten/toeristenbelasting en waarborg dienen, zoals in het betalingsoverzicht aangegeven, 14 dagen voor aankomst overgemaakt te worden.
5.4.Bij boekingen vanaf twee maanden voor aankomst dient bij ontvangst van de huurovereenkomst het volledig huurbedrag plus de kosten ineens overgemaakt te worden.
5.5.Bij het niet nakomen van de betalingsverplichtingen vervalt uw aanspraak op de gereserveerde woning voor de gereserveerde data, zonder terugbetaling, noch willekeurige vergoeding. Uw betalingsverplichting blijft wel bestaan!
6.Waarborg.
6.1.Ten laatste 14 dagen voor aankomst van de huurder dient de waarborgsom zoals genoemd in de huurovereenkomst voldaan te worden.
Deze waarborgsom heeft voornamelijk een preventieve bedoeling en dient ter dekking van eventuel schades aan de woning, zijn omgeving en zijn inboedel. Gaan schades het bedrag van de waarborg te boven, dan is de huurder verplicht een aanvullende betaling te doen.
6.2.De hoofdhuurder is aansprakelijk voor de hele groep medehuurders en voor eventuele gasten en huisdieren.
De hoofdhuurder, zijn medehuurders en alle andere namens hoofdhuurder aanwezige personen en huisdieren, dienen de door hoofdhuurder gehuurde vakantiewoning en zijn inventaris als een goed huisvader te beheren met inachtneming van de rust voor de omgeving.
6.3.Indien de huurder onverhoopt schade toebrengt aan de gehuurde vakantiewoning, zijn omgeving of zijn inventaris, dient dit onmiddellijk aan Aaro-sa gemeld te worden. De daarmee verband houdende reparatie- en vervangingskosten dienen onmiddellijk ter plaatse te worden vergoed. Hoofdhuurder kan nadien beroep doen op een eventueel door hem afgesloten schadeverzekering. De hoofdhuurder is aansprakelijk voor de door hem/haar, door medehuurders of eventuele bezoekers en huisdieren veroorzaakte schade, ook wanneer deze na zijn vertrek geconstateerd worden.
6.4.Wanneer schades direkt gemeld worden, zoals voorgeschreven in 6.3, kan overleg met Aaro-sa gepleegd worden.
Wanneer schades na vertrek van de hoofdhuurder worden geconstateerd, zal deze zich moeten neerleggen bij de uitspraak van Aaro-sa.
6.5.Evidente gebreken aan de woning of zijn inventaris dienen, binnen twee uur na het betrekken van deze, aan Aaro-sa gemeld te worden.
De eindcontrole wordt door de schoonmaker/ster na uw vertrek gedaan.
6.6.De waarborgsom wordt binnen 14 dagen na uw vertrek onder aftrek van eventuele kosten/schades gerestitueerd.
Bij schades groter dan 50,00 euro, mag deze termijn overschreden worden.
7.Aantal personen/ huisdieren.
Bij overschrijding van het maximum toegelaten aantal personen en/of huisdieren, zoals opgenomen in de huurovereenkomst, behoudt Aaro-sa zich het recht voor de huurovereenkomst van rechtswege ontbonden te beschouwen en de toegang tot de vakantiewoning aan de huurder te weigeren. In dit geval zal door Aaro-sa geen enkele terugbetaling worden verricht, noch zal enige vergoeding worden uitbetaald door Aaro-sa aan de huurder. Dit zelfde geldt bij overtreding van artikel 6.2. en 6.3.
8.Aankomst- en vertrektijden.
8.1.Binnen de door huurder gereserveerde periode en tijden, is huurder vrij in de keuze van aankomst- of vertrektijden. Huurder mag echter niet eerder arriveren dan de in de huurovereenkomst genoemde tijd. Huurder mag ook niet later vertrekken dan de in de huurovereenkomst genoemde tijd. Bij het niet respecteren van deze tijden zal verhuurder alle hieruit voortvloeiende kosten op huurder verhalen.
8.2.Bij het overschrijden van de vertrektijd kan een aansluitende huurperiode in rekening gebracht worden met alle eventuele claims en daaruit voortvloeiende kosten van volgende huurders. Ook zullen de uren van een wachtende schoonmaakster doorberekend worden tegen euro 39,00 per uur.
9.Huisregels.
9.1. Door zich accoord te verklaren met de reserverings- en huurvoorwaarden van Aaro-sa.,verbindt de huurder zich ertoe het hierna volgend huisreglement na te leven en te doen naleven door de andere huurders of door de medehuurders, eventuele bezoekers en aanwezige huisdieren.Dit huisreglement luidt als volgt:
9.2.Onze schoonmakers kennen het huis van binnen en van buiten. Tijdens de schoonmaak doen zij de controle en vullen de inventaris weer aan.
Normaalgesproken moet de inventaris dus in orde zijn. Mocht dit niet het geval zijn, dan verzoeken wij u binnen twee uur na aankomst ons hiervan op de hoogte te brengen. Uiteindelijk bent u bij vertrek weer verantwoordelijk voor een korrekte oplevering.
9.3.Om het matras zit een molton ter bescherming van het matras, u wordt verzocht hierover uw eigen laken te gebruiken. Om de kussens zit een kussensloop om het kussen te beschermen, wij vragen u uw eigen kussensloop hier over te doen. Bij het bevuilen van onze molton of kussensloop wordt u per bed 5,00 euro in rekening gebracht. Het reinigen van een deken kost 17,35 euro.
9.4.Vuur maken is alleen toegestaan in de aanwezige openhaard of houtkachel binnenshuis. Buiten vuur stoken is ten strengste verboden.
De barbecue is uitsluitend bestemd om met houtskool gebruikt te worden!
9.5. Bezorg uw buren geen overlast zeker niet 's-avonds na 22.00 uur.
9.6. Het is verboden maandverband, tampons e.d. door de wc te trekken. Dit veroorzaakt verstoppingen. Ieder toilet beschikt over een afvalemmertje dat hiertoe dient te worden gebruikt. Het is eveneens verboden bleekwater te gebruiken, aangezien de vakantiewoningen beschikken over biologische zuiveringsstations.
9.7. Indien de huurder toestemming heeft gekregen om een huisdier mee te brengen, mag van de aanwezigheid van dit huisdier niets meer te constateren zijn na het vertrek van de huurder. De uitwerpselen van deze huisdieren, zowel binnen als buiten de vakantiewoning, dienen voor vertrek door de huurder te worden verwijderd. Het zelfde geldt voor de haren van deze huisdieren. Bij in gebreke blijven van de huurder, zal hiervoor een supplement schoonmaakkosten worden aangerekend van 39,00 euro per uur.
9.8. Teneinde de veiligheid van de huurders te verhogen, beschikken de meeste vakantiewoningen over een branddeken en een of meer brandblussers. Aaro-sa. raadt de huurder dringend aan de gebruiksaanwijzing hiervan grondig door te nemen. Het is verboden het zegel van de blussers zonder goede reden te verwijderen. Indien Aaro-sa. dient over te gaan tot hervulling hiervan (hetgeen een wettelijke verplichting is) zullen de kosten hiervan, te weten 98,00 euro per blusser, aan de huurder worden aangerekend.
10.Oplevering.
10.1.Eindschoonmaak. Zoals u allen weet is personeel erg duur. Uw bijdrage in de schoonmaakkosten is ook werkelijk een bijdrage. Goed schoonmaken kost veel tijd. Daarom vragen wij van u de volgende bijdragen. Het huis+tuin in zijn oorspronkelijke staat op te leveren o.a.:
a:De prullebakken en vuilnisbak leeg te maken en alle huisvuil, gescheiden zoals voorgeschreven, uitsluitend in dichtgeknoopte en geautoriseerde vuilniszakken bij de deur te zetten. Wanneer het huisvuil niet volgens de voorschriften gescheiden is of niet in de geautoriseerde vuilniszakken gedaan is, brengt dat per definitie een boete van 70,00 euro met zich mee.
b:Leeg glas in de glascontainer te deponeren. Deze bevindt zich meestal in het centrum van het dorp.
c:Pannen, servies, bestek etc. dienen schoon te zijn en op hun plaats opgeborgen.
d:De dekens en kussens op de bedden op te vouwen zoals U ze bij aankomst aantrof.
e:Het huis opgeruimd en gestofzuigd op te leveren en alle meubilair op zijn oorspronkelijke plaats teruggezet.
f:Indien u toestemming had om een huisdier(en) mee te brengen, zorg te dragen dat wij bij uw vertrek hier niets van zien of ruiken.
g:Alle schades , breuk of gebreken te melden.
h:Buitentafels en -stoelen opruimen en de barbecue schoonmaken en opbergen.Kortom alles in zijn oorspronkelijke staat terugbrengen.
Wanneer u op bovengenoemde punten in gebreke blijft, is een meerprijs voor de schoonmaak onvermijdelijk.
11 Aaro-sa. aanvaardt geen aansprakelijkheid voor diefstal, verlies, of schade van welke aard ook tijdens of ten gevolge van een verblijf in de door de huurder gehuurde vakantiewoning, noch voor het onklaar raken of buiten werking vallen van de in de vakantiewoning aanwezige technische apparatuur.
De huurder en alle personen en/of dieren die hem of haar vergezellen zijn hoofdelijk aansprakelijk voor alle verliezen en/of schade die voor Aaro-sa. en/of enige derde zal ontstaan als direct of indirect gevolg van hun verblijf, ongeacht of dit werd veroorzaakt door handelen of nalaten van henzelf, dan wel van derden die zich door hun toedoen in de vakantiewoning bevinden, alsmede alle schade die veroorzaakt is door enig dier en/of zaak die zij onder zich hebben.
Elke woning is door Aaro-sa., dan wel door één van haar afgevaardigden vooraf bezocht en volledig gecontroleerd. De beschrijvingen die op internet worden opgenomen zijn juist en te goeder trouw opgesteld. Nochthans wijst Aaro-sa. iedere verantwoordelijkheid af voor eventuele wijzigingen die buiten haar medeweten door de eigenaar werden aangebracht.
Er is sprake van overmacht aan de zijde van Aaro-sa. indien de uitvoering van de overeenkomst geheel of gedeeltelijk, al dan niet tijdelijk wordt verhinderd door omstandigheden gelegen buiten de wil van Aaro-sa., hieronder mede begrepen oorlogsgevaar, brand, overstromingen, stakingen en andere storingen of gebeurtenissen.
Aaro-sa. draagt hiervoor geen enkele aansprakelijkheid.
Indien hierdoor de gedeeltelijke of gehele uitvoering van de overeenkomst volstrekt onmogelijk zou worden gemaakt, verbindt Aaro-sa. zich ertoe de door de huurder betaalde huurprijs terug te betalen.
Voorwaarde hiertoe is wel dat de huurder onmiddellijk contact opneemt met Aaro-sa. en het probleem daarenboven schriftelijk bevestigt binnen de 24 uur na kennisname ervan via e-mail info@aaro-sa.com

Indien voormelde schriftelijke melding niet werd gedaan en de huurder zonder toestemming van Aaro-sa. de vakantiewoning vroegtijdig heeft verlaten, verliest de huurder elk recht op eventuele terugbetaling van de huurprijs. Klachten die pas na het vertrek van de huurder worden ingediend,zullen niet in overweging worden genomen en er zal geen recht op schadevergoeding kunnen worden geëist.
Indien Aaro-sa. niet in de mogelijkheid verkeert de gehuurde woning ter beschikking van de huurder te stellen door overmacht of door om het even welke andere reden die buiten haar wil ligt,uitgesloten opzet en/of grove fout van Aaro-sa. dan wel van haar aangestelde, is het Aaro-sa. toegestaan de huurder een gelijkwaardige woning voor te stellen mits uitdrukkelijk akkoord van de huurder. Is de huurprijs van deze woning lager, zal het prijsverschil aan de huurder van de vakantiewoning worden terugbetaald.
Indien partijen niet tot een akkoord geraken, kunnen zij elk het contract opzeggen. Aaro-sa. zal dan enkel het gestorte bedrag van de huurprijs terugbetalen en geen enkele andere onkost vergoeden.
Alle betwistingen in verband met reservering en huur vallen onder de Belgische wetgeving en zullen worden gebracht voor het Vredegerecht van het kanton waar het onroerend goed gelegen is. Het voor akkoord verklaarde reserveringsformulier veronderstelt dat de huurder kennis heeft genoemn van de algemene huurcondities van Aaro-sa. en ze bijgevolg zonder enig voorbehoud noch uitzonderingen heeft aanvaard.
Zo sommige voorwaarden of clausules uit de overeenkomst niet gelden, laat dit de geldigheid van de overige voorwaarden van de overeenkomst onverlet.

Reclame

pino
Topic Starter
Berichten: 3
Locatie: lommel

#4 , 24 sep 2009 00:44

Kan ik de volgende twee stellingen aanhalen?

Is de overeenkomst wel bindend? Alhoewel op de mij toegestuurde mail met de factuur vermeld stond dat ik dit moest afdrukken en ondertekend terug moest sturen heb ik dit nooit gedaan.
Zie op volgende link: http://economie.fgov.be/information_soc ... ide_nl.pdf
Zie blz 176 rubriek 176 ( en ook Blz 160 rubriek 159 en blz 158 rubriek 157) : verzakingsrecht
Blz 167 rubriek 166 ivm met contracten met een waarde>€375 moet een ondertekend document, rubriek 167 stelt dat een e-mail onvoldoende is tenzij dit uitdrukkelijk overeengekomen is.

Verder staat er in de algemene voorwaarden niet uitdrukkelijk vermeld dat ik geen verzakingsrecht heb
Zie ook http://economie.fgov.be/protection_cons ... on_001.pdf
Zie blz 42 afdeling 9 : overeenkomsten op afstand , en onderafdeing 2 Overeenkomsten op afstand die geen betrekking hebben op financiële diensten. Art 78 consument inlichten, en art79§1,3° tekst te vermelden bij ontstentenis van een verzakingsrecht.

Franciscus
Berichten: 39719
Juridisch actief: Nee

#5 , 25 sep 2009 18:50

U hebt slecht gelezen: de betalingsverplichting blijft WEL bestaan. en uw aanspraak VERVALT

5.5.Bij het niet nakomen van de betalingsverplichtingen vervalt uw aanspraak op de gereserveerde woning voor de gereserveerde data, zonder terugbetaling, noch willekeurige vergoeding. Uw betalingsverplichting blijft wel bestaan!

Terug naar “Consumenten Koop”