Minimum informatie die de notaris moet bewaren?

pospa
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

Minimum informatie die de notaris moet bewaren?

#1 , 11 sep 2019 17:20

Ik heb dit jaar een eigendom aangekocht, maar helaas vertrouw ik de gebruikte notaris helemaal niet. Hij heeft fouten gemaakt ivm de kostenberekening, meerdere fouten in de opgestelde akte die meermaals moesten aangepast worden, een naar mijn mening onveilig kantoor en onwetenheid over hoe ze alle bewaarde gegevens juist beschermen. Maw, geen bron waar ik mijn persoonsgevens met vertrouwen achterlaat en liever zo snel mogelijk weghaal.

Wat is het minimum aan persoonsgegevens die een notaris moet bijhouden? Mijn akte is ondertussen verleden en ik heb een afschrift ontvangen, dus mijn dossier is in principe afgerond.

Ik zou hen graag vragen om al mijn persoonsgegevens volledig te verwijderen, maar ik verwacht dat ze zullen proberen om hun interne standaarden toe te passen. Daarom: welke gegevens moet de notaris absoluut bijhouden en welke niet?

In de wet van de notarisambt lees ik dat de notaris niet verplicht is om de minuut te bewaren van een in gedematerialiseerde vorm verleden akte nadat hij de bevestiging ontvangen heeft van de deponering van de akte - waar De Notariële Aktebank geldt als authentieke bron voor de akten. Dus de notaris zou dan niets van de akte moeten bijhouden?
Wat ivm zijn boekhouding, welke info is hij verplicht bij te houden omtrent de akte die hij verleden heeft, waarvoor ik iets betaald heb?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
mava105
Berichten: 22875
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#2 , 11 sep 2019 20:20

De notarissen die ik kende hadden allemaal een enorm archief dat soms terugging tot het ontstaan van het kantoor, en dat kon soms honderd jaar of meer zijn. Toen gingen die kantoren nog over van vader op zoon. Nu kan iedereen notaris worden na de nodige studies en stages, en valt een deel kennis door ondervinding die van vader op zoon werd overgegeven, gewoon weg. Ik werkte gewoonlijk samen met een notariskantoor dat sedert 1783 bestond, en na 10 opvolgingen van vader op zoon, door de laatste zoon werd gestopt in 2015, wegens geen goesting/zin meer. Heel de oude antieke inboedel werd verkocht.. Wat er van die oude akten, die allemaal mooi waren ingebonden, is geworden weet ik niet . Nu is hij vervangen door een jonge notaris, die kantoor houdt in een gewoon appartement, terwijl de oude in een beschermde woning van meer dan 400 jaar oud huisde, propvol mooie schilderijen van de verschillende notarissen en marmeren borenbeelden ...

pospa
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

#3 , 12 sep 2019 20:59

Bedankt Marcus.

Ik begrijp dat ik inderdaad een eigen notaris had kunnen nemen, ik had deze dan ook gekozen...echter, halverwege merkte ik dat hij het ambt niet waardig is volgens mijn ervaring met hem. Overstappen naar een andere notaris was perfect toegelaten - maar zou de kosten dan verdubbeld hebben, zoals bevestigd door een andere notaris.

De minuut / akte dient dus bewaard te worden door de notaris. Wat met mijn andere (persoons)gegevens? Kan ik vragen dat hij die allemaal verwijderd of is er een nood / verplichting dat hij bepaalde gegevens bijhoudt? Dit voor zijn functie als notaris, maar ook omtrent boekhouding e.d.

Reclame

LeenW

#4 , 12 sep 2019 21:07

Boekhoudkundig moet hij de relevante stukken 10 jaar bewaren. Geen idee voor wat zijn ambtelijke verplichtingen betreft.

pospa
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

#5 , 12 sep 2019 21:39

Bedankt Leen en Marcus voor de antwoorden.

Marcus: gelukkig heeft de Europese Commissie zich al zorgen gemaakt over het verwerken van onze persoonsgegevens, zonder dat ik me moet verantwoorden waarom ik mij zorgen maak. Het onveilig bewaren van een kopie van mijn identiteitskaart kan zeer grote gevolgen hebben, maar zoals gezegd hoef ik me dankzij de EC niet te verantwoorden. Bovendien is dat niet het onderwerp van de vraag.
Alsnog bedankt!

Terug naar “Privacy-bescherming”