Controlearts

Tovr
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

Controlearts

#1 , 3 maand 1 week geleden (10 jul 2019 16:48)

Mijn vraag is:
Is een controlearts van mijn werkgever wettelijk verplicht zelf contact op te nemen met mijn huisarts wanneer niet akkoord met diens diagnose?
Mvg

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel direct met een specialist op het nummer 0904 69 400 voor een eerste antwoord op uw vraag.
Mathieu Rutten
Berichten: 1827
Locatie: 3650 Dilsen-Stokkem

#2 , 3 maand 1 week geleden (10 jul 2019 16:53)

Neen hij is niet verplicht.
zie ook.
https://www.beswic.be/nl/themas/informa ... geneesheer
Dat ons de kracht gegeven zij
om dat te verdragen
wat niet kan veranderd worden
en de moed
om dat te veranderen
wat kan,
maar vooral de wijsheid
het ene van het andere te onderscheiden.?

Marcus Aurelius

Tovr
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

#3 , 3 maand 1 week geleden (10 jul 2019 17:15)

Bedankt voor uw reactie. Toch vind ik dit nog onduidelijk als ik dit dan lees:

https://www.ordomedic.be/nl/adviezen/ad ... n-de-staat

Reclame

Tovr
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

#4 , 3 maand 1 week geleden (10 jul 2019 17:39)

en ook vind ik dit op ordomedic : Controle arbeidsongeschiktheid
Een geneesheer doet de Raad zijn bedenkingen en vragen geworden (Tijdschrift nr 45, p. 24) naar aanleiding van een advies van de Nationale Raad omtrent de medische controle (Tijdschrift nr 43, p. 39 en 50).
Hij vraagt zich af of de houding van adviserende of controlerende geneesheren die geen contact nemen met de behandelende geneesheer vooraleer een beslissing te nemen, die deze van de behandelende geneesheer wijzigt, laakbaar is ? Zo ja, hoe kan de Nationale Raad hieraan verhelpen ?
Tevens brengt hij de eerder opgeworpen problematiek m.b.t. de arbitrage tussen de geneesheer controleur van de Administratieve Gezondheidsdienst en de behandelende geneesheer onder de aandacht.
De Raad analyseert de nota die door één van de leden werd opgemaakt.
De aan de geneesheer controleur opgelegde verplichting, om in het kader van het gewaarborgd loon de behandelende geneesheer te contacteren, wordt door de Raad bevestigd (cf. Tijdschrift nr 43, p. 50).

denlowie
Berichten: 14435
Juridisch actief: Nee

#5 , 3 maand 1 week geleden (10 jul 2019 17:49)

Dit is een tekst die soms uit de contex genomen word.

Wat #5 van Mathieu dit is het juiste zonder meer .
Als er één deur dicht gaat, gaat er een andere open.

The Oscars
Berichten: 323
Juridisch actief: Nee

#6 , 3 maand 1 week geleden (10 jul 2019 20:05)

Mijn vraag is:
Is een controlearts van mijn werkgever wettelijk verplicht zelf contact op te nemen met mijn huisarts wanneer niet akkoord met diens diagnose?
Mvg
De controlearts is niet verplicht - behoort wel tot de mogelijkheid, maar dus niet verplicht - om contact op te nemen met de arts die het getuigschrift heeft afgeleverd (artikel 31, paragraaf 4 Arbeidsovereenkomstenwet).

Terug naar “Andere”