BTW en/of Ondernemingsnummer op Factuur

darwinfan
Topic Starter
Berichten: 4
Juridisch actief: Nee

BTW en/of Ondernemingsnummer op Factuur

#1 , 10 maand 1 week geleden (30 jan 2019 17:07)

Op elk uitgaand factuur moet het BTW-nummer van de klant vermeld staan. Zoveel is duidelijk.
Stel echter: een klant heeft wél een ondernemingsnummer maar géén btw-nummer (wat verwarrend is op zich want ze zien er identiek uit). Moet in dat geval het Ondernemingsnummer van deze klant vermeld worden?
Het het op diverse plaatsen opgezocht, maar geen eenduidig antwoord gevonden...

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel direct met een specialist op het nummer 0904 69 400 voor een eerste antwoord op uw vraag.
LeenW
Berichten: 8635

#2 , 10 maand 1 week geleden (30 jan 2019 17:16)

KB1 ART5

§ 1. De factuur en het in artikel 2 bedoeld stuk vermelden :
1° de datum waarop ze respectievelijk worden uitgereikt of opgesteld en een opeenvolgend nummer, volgens één of meer reeksen, dat deze stukken op eenduidige wijze identificeert, waaronder ze worden ingeschreven in het boek voor uitgaande facturen van de leverancier of de dienstverrichter;
2° de naam of de maatschappelijke benaming van de leverancier van de goederen of van de dienstverrichter, het adres van zijn administratieve of maatschappelijke zetel en zijn in artikel 50 van het Wetboek bedoeld btw-identificatienummer.
In het kader van de btw-eenheid in de zin van artikel 4, § 2, van het Wetboek, worden deze vermeldingen vervangen door de vermeldingen eigen aan het betrokken lid;
2° bis wanneer de schuldenaar de leverancier van de goederen of de dienstverrichter is die niet in België is gevestigd en :
a) hij heeft hier te lande een aansprakelijke vertegenwoordiger laten erkennen overeenkomstig artikel 55, § 1 of § 2, van het Wetboek, de identiteit en het adres van de aansprakelijke vertegenwoordiger en de aanduiding van zijn hoedanigheid;
b) hij wordt vertegenwoordigd door een vooraf erkende persoon overeenkomstig artikel 55, § 3, van het Wetboek, de identiteit, het adres en het btw-identificatienummer toegekend aan die persoon en de aanduiding van zijn hoedanigheid;
3° de naam of de maatschappelijke benaming, het adres en het in artikel 50 van het Wetboek bedoeld btw-identificatienummer van de medecontractant of, wanneer het in artikel 39bis, eerste lid, 4°, van het Wetboek bedoelde leveringen betreft, de naam of de maatschappelijke benaming, het adres en het btw-identificatienummer dat in de lidstaat van bestemming van de goederen aan de belastingplichtige is toegekend;
3° bis wanneer de schuldenaar de medecontractant is die niet in België is gevestigd en :
a) hij heeft hier te lande een aansprakelijke vertegenwoordiger laten erkennen overeenkomstig artikel 55, § 1 of § 2, van het Wetboek, de identiteit en het adres van de aansprakelijke vertegenwoordiger en de aanduiding van zijn hoedanigheid;
b) hij wordt vertegenwoordigd door een vooraf erkende persoon overeenkomstig artikel 55, § 3, van het Wetboek, de identiteit, het adres en het btw-identificatienummer toegekend aan die persoon en de aanduiding van zijn hoedanigheid;
4° a) voor de diensten bedoeld in artikel 21, § 2, van het Wetboek, het nummer waaronder de ontvanger voor btw-doeleinden is geïdentificeerd en waaronder hem de dienst werd verstrekt;
b) voor de handelingen bedoeld in artikel 39bis, eerste lid, 1°, van het Wetboek, het nummer waaronder de ontvanger in een andere lidstaat voor btw-doeleinden is geïdentificeerd;
c) in geval van toepassing van het bepaalde in artikel 25ter, § 1, tweede lid, 3°, van het Wetboek, een verwijzing naar de toepassing van die bepaling, het nummer waaronder de belastingplichtige voor btw-doeleinden in een andere lidstaat is geïdentificeerd en waaronder hij de intracommunautaire verwerving en de daarop aansluitende levering van goederen verricht heeft, en het nummer waaronder de bestemmeling van de levering voor btw-doeleinden is geïdentificeerd overeenkomstig artikel 50 van het Wetboek;

darwinfan
Topic Starter
Berichten: 4
Juridisch actief: Nee

#3 , 10 maand 1 week geleden (30 jan 2019 18:37)

LeenW dank voor je antwoord. Ik heb geen juridische achtergrond, maar ik meen uit sub 4 te begrijpen dat het ondernemingsnr niet nodig is als de (Belgische) ontvanger niet btw-plichtig is. Er staat immers “het nummer waaronder de ontvanger voor btw-doeleinden is geïdentificeerd” terwijl het ondernemingsnummer dus niet is bedoeld voor btw-doeleinden.

Klopt deze redenering?

Reclame

LeenW
Berichten: 8635

#4 , 10 maand 1 week geleden (30 jan 2019 19:07)

Daar volg ik u in. In bepaalde gevallen mag het dacht ik zelfs niet meer om foutieve verlegging (bv. KB1 Art20) te voorkomen.

darwinfan
Topic Starter
Berichten: 4
Juridisch actief: Nee

#5 , 10 maand 1 week geleden (30 jan 2019 21:31)

Tja als het ook niet mag hebben we weer een ander probleem :D .

Terug naar “Handelspraktijken”