Normaal gezien ga je in je huurcontract een dergelijke clausule terugvinden:
De verhuurder neemt de aan het verhuurde goed te verrichten grote reparaties op zich die onder meer de reparaties aan het dak en de ruwbouw, het schilderwerk en schrijnwerk buiten bevatten, evenals de kosten voor het aankopen, plaatsen en vervangen van de vereiste rookdetectoren. Is de uitvoering van grote reparaties noodzakelijk, dan moet de huurder dit onverwijld melden aan de verhuurder. De huurder ondergaat deze werkzaamheden zonder dat hij daarvoor aanspraak kan maken op een vergoeding, ook indien ze meer dan veertig dagen duren.
Deze is wettelijk. Het beste wat je met de verhuurder kan doen is met hem trachten af te spreken dat deze werken geheel op het einde van jullie huurcontract worden uitgevoerd. De aannemer op zich zal dit ook liever hebben aangezien het zijn werk makkelijker maakt als j er al een gedeelte van het pand verhuisd is naar jullie nieuwbouw. (hoe meer ruimte hoe beter, en hoe minder er in het pand staat hoe kleiner de kans dat er wat beschadigd wordt)
Of jullie nu wel of niet tot een akkoord met de verhuurder komen, bevestig de afspraken via een aangetekend schrijven waarin je hem ofwel bedankt voor het begrip of je spijt uitdrukt voor zijn onbegrip.