#2 , 28 mei 2009 08:48
Dubbele post; misschien best eerst uw post onder "stel een vraag" verwijderen
In de veronderstelling dat het waterdoorstroomapparaat in uw woning stond en het dus geen gemeenschappellijk waterdoorstroomapparaat was (in dat geval zijn de kosten sowieso voor de verhuurder); moet in dit geval kunnen bewezen worden dat U de lek kon weten of zien om verantwoordelijk gesteld te kunnen worden voor de schade ontstaan door het lek. U bent nl. verplicht zoiets onmiddellijk aan de verhuurder te melden zodat hij verdere kosten kan vermijden. Het hangt dus van de bewijslast af.
Verder is er nog art. 1755 BW, dat in feite ook impliceert dat de daaruit voortvloeinde kosten zich niet enkel beperken tot de herstelling maar ook de meerkosten die ontstaan door die overmacht.
Art.1755. Geen van de herstellingen die geacht worden herstellingen ten laste van de huurder te zijn, komt voor rekening van de huurder, wanneer alleen ouderdom of overmacht daartoe aanleiding hebben gegeven.
Wel sito presto een AS naar de verhuurder waarin U meld niet verantwoordelijk te zijn voor de kosten of herstelling aan het toestel en de meerkost veroorzaakt door het lek. Laat al door de maatschappij die het water levert een raming maken gebaseerd op uw vorig verbruik (eventueeel van uw vorige woning).
Als de oorzaak aan de vorige huurder ligt is dat uw zaak niet. U moet rechtstreeks de verhuurder verantwoordelijk stellen. Het is zijn taak om te trachten het geld van de vorige huurder te rekupereren (wat hem volgens mij nog niet zo snel zal lukken)
Hou dat van dat, niet door de eigenaar geleverd, energieprestatiecertifikaat voorlopig nog even achter de hand zonder hem daarover in te lichten dat hij dat niet gegeven heeft. Alhoewel er nog geen jurisprudentie (referentie naar vroegere juridische uitspraken) over bestaat is de kans groot dat u dat misschien later kan gebruiken om het kontrakt onmiddellijk te annuleren zonder schadevergoeding, vooropzeg of wat dan ook. Ik zou dat in de gegeven omstandigheden nog niet als drukkingsmiddel gebruiken.
Buiten de politiek correcte krijtlijnen durven denken is per definitie reactionair. Kortom, kritisch nadenken is rechts geworden. Dat is niet echt een compliment voor links" : Mia Doornaert in De Standaard