Hallo
We huren sinds juli 2006 een huis (OVL)..
Bij de plaatsbeschrijving hadden we een schimmelplek opgemerkt in de hoek van een slaapkamer.
Volgens de verhuurder zijn er geen problemen meer het dak en dat dit enkel een restant is.
Op de oprit is er nog een garage met een automatische poort.
Maar deze werkte niet meer, men ging toen iemand laten langskomen om een offerte op te stellen en dit te laten vervangen.
We hebben toen alles geverfd etc om het huis een beetje meer onze smaak te geven, (roze muren zijn ook niet alles....).
Na enige maand later hebben heel wat vochtplekken gekregen in slaapkamer, toilet (allen grensend aan de badkamer).
Blijkbaar zou de eigenaar bij het plaatsen de instapdouche geen waterdicht matriaal gebruikt hebben.
Bijgevolg, overal schimmel in badkamer, slaapkamer, wc.
We hebben toen de verhuurder hiervan op de hoogte gesteld.
Verhuurder kwam tot de conclusie dat de instapdouche een probleem gaf en zou dit dan komen herstellen.
Na een maandje of 6 is hij langsgekomen om dan de instapdouche te komen vervangen door een douchecabine.
Hij heeft toen ook een ventilator geplaatst, maar door enige problemen met de aansluiting kon hij deze nog niet in werking stellen.
Ondertussen is de warmwaterboiler die op de zolder staat beginnen lekken (fittings doorgeroest) waardoor er in de gang een vrij groot vochtplek ontstond.
Nochmaals de verhuurder gecontacteerd en hem hiervan geinformeerd.
Hij is toen met ons overeengekomen om aangetroffen ruimtes te komen verven(zodra alles uitgedroogt was).
Nu is hij 4 maand geleden eindelijk de ventilator verder komen aansluiten.
Hij heeft ondertussen contact opgenomen met een dakwerker om het dak te komen nakijken (schimmelplek in hoek van de kamer was teruggekomen).
Heeft dan een klein gat zitten kappen om de muur te controlleren.
Fitting werd hersteld (voorlopig want het is met plakband gebeurd....)
We hebben enkele maanden geleden besloten om toch maar een huis te kopen (je betaald tenslotte een andermans zijn huis af).
We hebben dan begin januarie hem gecontacteerd dat we een huis hadden gekocht, hebben dan via aangetekend schrijven de opzeg gedaan.
Half weg feb werd er s'nachts ingebroken in het huurhuis (inbrekers hebben gat geboord in raamkozijn om zo de hendel van het raam op te heffen en zo de toegang tot de woning te verschaffen.).
Ik heb dan die ochtend de verhuurder gecontacteerd ivm de inbraak, (politie late langskomen etc...). Hij zou die dag nog schrijnwerker laten langskomen om het gat te herstellen.
Dus een dag verlof genomen genomen hiervoor, schrijnwerker is gelukkig diezelfe dag nog langsgekomen (late middag..)
Om enkel maar te constateren dat er een gat zit in het raamkozijn....
5 minuten later was hij terug weg omdat hij eerst zou moeten overleggen met de huiseigenaar of hij dit al dan niet mocht herstellen......
Tot op heden is het gat in het raamkozijn nog steeds niet hersteld.... (ik heb maar de hendel van het raam gehaald (om ons min of meer gerust te stellen dat we niet op een dag thuis komen om te constateren dat alles weg is......)
Een week later is hij dan komen kijken naar de inbraaksporen.
Hij stelde ons direct op dat we 2 maand huishuur gaan moeten betalen omdat we het contract binnen de 2 jaarbreken.. Dus 2 maand schadevergoeding.
Wat natuurlijk zijn recht is..
Meld ons dat de schadevergoeding €1500 zal zijn + de kosten van het immo kantoor die het huis zal te huur zetten.. (wat neer zou komen op een maand huishuur...= > 2250 euro om maar uit het huis te willen gaan....)
Als huisbaas heeft hij natuurlijk ook de plichten waarvan wij vinden dat hij deze niet nakomt.
- Vochtprobleem is eindelijk opgelost, maar tot op heden werden er geen herstellingen uitgevoerd in het huis voor het vochtprobleem => niet opnieuw geverd.
- Gat in muur werd nog niet hersteld
- Dakwerker nooit gezien..
- Raamkozijn is nog steeds niet hersteld.
- Garagepoort kan nog steeds niet automatisch open, laat staan dat deze niet op slot kan.....
Schimmelprobleem in de hoek is nog steeds aanwezig.
Nog geen immo kantoor gezien tot op heden (staat geen bord gepland dat het huis te huur is..)
Op hun eigen website staat ons huurhuis niet online..
Op hebbes.be is de woning wel al terug te vinden (maar met enkele fouten - zogenaamd gasaansluiting terwijl het mazout is......
Oude fotos toen wij het huis gingen huren....
Ik heb afgelopen woensdag een telefoon van het immo kantoor ontvangen, ze ging woensdag avond een koppelke langs laten komen..
Maar zelf gingen ze niet mee komen...
Bijgevolg heb ik zelf de rondleiding moeten doen..
Wat kunnen wij als huurder doen?
Verhuurder heeft verzaakt om de nodige herstelligen te doen/of veel later..
Om maar te zwijgen van de gezondheidsproblemen die door schimmel kan worden veroorzaakt.. (toen we in het huis trokken was mijn vriending zwanger..... en ons zoontje leeft nu al meer dan 1 jaar in deze situatie...)
Zijn we verplicht om de kosten van het immo te betalen?
Kunnen we zelf een schadevergoeding vragen?
Bedankt
Groetjes
Didier