(condensatie)vocht in huurappartement

HuurderGent
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

(condensatie)vocht in huurappartement

#1 , 03 mar 2017 16:32

Dag iedereen,

Mijn vriendin en ik huren sinds september samen een appartement op de derde verdieping. Er zijn twee zaken die we na enkele maanden wonen toch wensen aan te pakken, maar de vraag is maar wie hiervoor moet opdraaien.

1) Toen we in de woning in trokken was de badkamer vol met schimmel. De vorige huurder vond dat blijkbaar minder erg, maar die zwarte voegen zijn onhygiënisch en het zat echt overal. Op onze vraag is dat min of meer proper gezet en nieuwe siliconen op de badrand gespoten. Het was nog niet helemaal naar onze zin maar we zijn er in geslaagd de badkamer volledig proper te krijgen. Nu, enkele maanden later zien we dat dit stilaan terug begint te komen.

Volgens ons komt dit door een gebrek aan ventilatiemogelijkheden. Wij zetten de badkamerdeur open, die uitgeeft op onze centrale hal (zonder vensters), maar dit is duidelijk niet voldoende. Je riekt ook het vocht als je aan de deur voorbij wandelt zelfs als het langer geleden is dat er gedoucht is (bv na een weekendje weg). De badkamer zelf is ongeveer 1,5m op 2,5m en de deur staat eigenlijk altijd open behalve tijdens het douchen. Er is geen venster, maar wel een verluchtingsroostertje dat uitgeeft op een (gedeelde) verluchtingsschacht. Dit is in de praktijk onvoldoende, wat is de regelgeving hierover? We hebben onze huisbaas hierover aangesproken maar die is niet geneigd het probleem te verhelpen.

2) Na enkele maanden hebben we een enorme schimmelvlek (2m op 1m) ontdekt achter ons bed. Die was volledig nieuw want we hadden alles geschilderd. Er werd regelmatig verlucht (groot raam in de slaapkamer), het bed stond wel dicht tegen de muur. Nu staat het bed al drie maanden zeker een halve meter van de muur. De schimmel blijft daardoor weg want er kan genoeg lucht aan de muur, maar het vocht blijft steeds terugkomen. Er is een vochtspecialist langs geweest, die wist ons te vertellen dat het om condensatievocht ging. Die muur is erg koud dus het vocht slaat daar eerst op, soms tot meer dan een meter hoog. Wij verluchten en verwarmen voldoende, maar de huisbaas vindt van niet. Hij is niet geneigd een oplossing te zoeken. Wij hadden zelf een oplossing aangereikt (mechanische ventilatie via MurProtec) maar de offerte van 6500 euro was te duur voor de huisbaas. Nochtans was dat volgens de specialist dé oplossing; ze gaven zelfs levenslange garantie op de oplossing zelf. Het probleem zou zich nooit meer voordoen.

Condensatievocht ontstaat door onszelf, maar ook door de was die hangt te drogen in de gang en ook door het vocht dat niet weg kan uit de badkamer (dat slaat dan op de koude muur in de slaapkamer). Als ik dat zeg, zegt hij dat we de deur van de badkamer gesloten moeten houden. Maar dan wordt die ruimte helemaal niet meer verlucht, en ze is nu al zo vochtig. Wij hebben een mobiele luchtontvochtiger voorgesteld, dat slechts een fractie van de offerte van MurProtec kost, maar hij was niet overtuigd. "verluchten en verwarmen is voldoende".

Conclusie:
Volgens mij hangen de twee problemen grotendeels samen. Dus kan ik de huisbaas aanspreken om iets te doen aan de badkamer, bijvoorbeeld een beter verluchtingssysteem? Dan is dat vocht het probleem al niet meer. Als hij dan nog zo een mobiele luchtontvochtiger aanschaft en we die in de slaapkamer installeren, dan zou ons probleem toch opgelost moeten zijn denk ik.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
asperger
Berichten: 6497
Juridisch actief: Nee
Locatie: Lier

#2 , 03 mar 2017 17:13

De huisbaas kan niets doen tenzij het hele gebouw zijn eigendom is.
De maatregelen die u voorstelt betreffen de gemene delen van het gebouw en daar kan slechts aan gewijzigd worden
mits toestemming van de mede-eigenaars van het gebouw.
Hoe is de situatie in de andere appartementen? Hebben die ook schimmelvorming?
Hoe lossen zij dat op?

In een badkamer zonder raam heb ik achter dat roosterje zelf een buisventilator geplaatst, gekocht in een doe-het-zelf-zaak
voor bijna niets. Dat werkt perfect. Aanzetten als er een bad of douche wordt genomen en daarna nog een kwartiertje
laten draaien. Niks dampvorming, altijd droge lucht.
Dat was 6 490 EUR goedkoper dan de prijs door u vermeld!

Maar in een appartement mag je dat niet zomaar doen.....
"Politici verkiezen echter liever de bedenkelijke heldenstatus van betweter te belichamen tegenover die van de minus habens." (Victor Dauginet in "Het belaste land", pagina 72)

mava105
Berichten: 22882
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#3 , 03 mar 2017 20:07

En al zeker geen was drogen binnenshuis.. Heb ooit huurders gehad, die hun natte was op een kapstok aan de deuren van kleerkasten en binnendeuren hingen. En dan kwamen klagen dat er schimmel was. Vrederechter heeft er snel komaf mee gemaakt. Hij stuurde en expert, en die kon dat drogen van de was persoonlijk vaststellen tijdens een onverwacht pandbezoek. Er stonden zelfs plasjes water onder de opgehangen was. Huurders zijn voor de volle 100 % verantwoordelijk gesteld en kregen van mij een gepeperde rekening voor het behandelen van de muren en herschilderen. Zelfs een deel van het pleisterwerk moest worden afgekapt en herdaan. Ook een paar meubels moesten worden vervangen (Het was een gemeubeld appartement)
Een geluk bij een ongeluk: het appartement verhuurde ik in opdracht van mijn werkgever, en de huurder was een ander bedrijf die dat huurde voor zijn buitenlands stagairs. Huurder kon asap terug naar zijn land van herkomst , en alles werd netjes betaald door de huurder/werkgever. Nadien mocht ik wel een gemeenschappelijke droogkast plaatsen in de kelder. (er waren 4 gemeubelde appartementen voor stagiairs)

Reclame

mbbs1024
Berichten: 498

#4 , 04 mar 2017 22:28

Ik heb bij mijn dochter een ventilator geplaatst met ingebouwde vochtdetector in de plaats waar hun was - en droogmachine staan, die slaat automatisch aan als de vochtigheidsgraad een bepaalde waarde bereikt.
Was binnenhuis laten drogen is uiteraard vragen om moeilijkheden.

Terug naar “Huren”