Lagere inhouding van bedrijfsvoorheffing op ambtenarenpensioen vanaf datum wettelijke samenwoning ?

Pistons
Topic Starter
Berichten: 60
Juridisch actief: Nee

Lagere inhouding van bedrijfsvoorheffing op ambtenarenpensioen vanaf datum wettelijke samenwoning ?

#1 , 16 nov 2016 23:13

Wordt er op het rustpensioen van een federaal ambtenaar een lager bedrag aan bedrijfsvoorheffing ingehouden of een andere schaal van bedrijfsvoorheffing ingehouden vanaf de datum van WETTELIJKE SAMENWONING ?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Pistons
Topic Starter
Berichten: 60
Juridisch actief: Nee

#2 , 17 nov 2016 06:40

Voor zover van belang voor de berekening van de bedrijfsvoorheffing verschuldigd op het ambtenaren-rustpensioen, toch nog eventjes extra meegeven dat de "wettelijk" samenwonende partner (weduwe) op vandaag een "overlevingspensioen zelfstandige" heeft van ongeveer € 1.100 en een verhuurd appartement met een niet geïndexeerd kadastraal inkomen van ongeveer € 612,00.

Zij heeft géén eigen woning.

Pistons
Topic Starter
Berichten: 60
Juridisch actief: Nee

#3 , 17 nov 2016 23:03

Bijkomende info : het "overlevingspensioen zelfstandige" van de weduwe bedraagt ongeveer € 1.100,00 per MAAND.

Reclame

wanton
Berichten: 10076
Locatie: HEIST , bij-den-berg

#4 , 18 nov 2016 13:31

Indien de éne partner een ambtenaren-pensioen heeft en de andere een overlevingspensioen, zal de fiscale impact niet veel bedragen omdat er geen toepassing van het huwelijksquotiënt gaat zijn. Dat is slechts van kracht als één partner geen of weinig eigen inkomsten heeft. In dat geval gaat het voordeel wel pas in op 1 januari van het jaar na het begin van de wettelijke samenwoning.
Ik heb gisteren gezien , ik ken morgen!
Toet-anch-Amon

Terug naar “Belastingen, BTW & Accijnzen”