Help! Ex-huisgenote weigert sleutels terug te geven.

JorisvdL
Topic Starter
Berichten: 2
Juridisch actief: Nee

Help! Ex-huisgenote weigert sleutels terug te geven.

#1 , 17 nov 2016 19:08

Begin dit jaar heb ik, om haar te helpen, toegezegd dat een vriendin bij mij mocht komen inwonen. Ze heeft haar domicilie ook op mijn adres gezet. Er is geen contract getekend.
Nu is ze, zonder één woord te zeggen, al haar gerief komen halen. Ze is zelf hier en daar met spullen van mij weg en weigert ze de sleutels terug te geven.
Ik heb dus voorlopig alle gemeenschappelijke delen op slot gedraaid en haar enkel nog toegang gelaten tot haar persoonlijke ruimte, omdat ik niet meer wil dat ze daar nog alleen rondloopt (uit schrik dat ze met nog meer van mij zou verdwijnen).
Ze weigert dus af te spreken om de sleutels te overhandigen, ze dreigt nu zelfs met politie en advocaten omdat ze niet overal meer binnen 'mag'.
Ik ben ten einde raad en weet niet meer wat te doen.
Kan u mij verder helpen hiermee aub?

Alvast bedankt op voorhand voor jullie hulp

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
wanton
Berichten: 10076
Locatie: HEIST , bij-den-berg

#2 , 17 nov 2016 19:59

Eerste vraag : bent u eigenaar van die woning?
Ik heb gisteren gezien , ik ken morgen!
Toet-anch-Amon

mava105
Berichten: 22867
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#3 , 17 nov 2016 20:24

Als ze daar niet meer woont, aan de wijkagent vragen haar uit te schrijven op dat adres. Daarna cilinder voordeur veranderen. Als er werkelijk niets meer van haar staat, zal de wijkagent het gemakkelijk hebben om dat aan te nemen.
Zolang ze daar nog is gedomicilieerd, kan een DW bij u op bezoek komen om eventuele schulden van haar te innen of uw inboedel op te laden.

Reclame

JorisvdL
Topic Starter
Berichten: 2
Juridisch actief: Nee

#4 , 17 nov 2016 21:37

Ik ben zelf huurder.

asperger
Berichten: 6497
Juridisch actief: Nee
Locatie: Lier

#5 , 17 nov 2016 22:00

Je zal haar moeten buitenzetten op grond van verblijf zonder titel of recht.
Daarvoor moet je naar de vrederechter die een maximumtermijn zal opleggen.
"Politici verkiezen echter liever de bedenkelijke heldenstatus van betweter te belichamen tegenover die van de minus habens." (Victor Dauginet in "Het belaste land", pagina 72)

Terug naar “Huwelijk & Samenwoning”