Dubbele belastingheffing of niet?

Del
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

Dubbele belastingheffing of niet?

#1 , 14 sep 2016 00:04

Hallo

Momenteel zit in een sabbatjaar tijdens mijn studies en zou ik graag gaan werken. Mijn ouders wonen in het buitenland (Frankrijk) en willen dat ik daar ga werken. Zelf woon ik in België en ben ik hier ook gedomiciliëerd. Ik zou dus graag voor een aantal maanden in Frankrijk gaan werken (4 tot 6 maanden) maar mijn domicilieadres in België behouden om administratieve rompslomp te vermijden. Weet iemand hoe dit dan zit met de belastingen? Moet ik dubbele belasting betalen, maw zowel in België als in Frankrijk of kan ik deze situatie enigzins omzeilen?

Alvast bedankt voor uw hulp!

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
asperger
Berichten: 6497
Juridisch actief: Nee
Locatie: Lier

#2 , 14 sep 2016 00:17

Volgens artikel 10.1 van het Belgisch-Frans dubbelbelastingverdrag van 10 maart 1964 zijn bezoldigingen in de vorm van salarissen, lonen, wedden, soldijen en pensioenen toegekend door één van de verdragsluitende staten uitsluitend belastbaar in deze staat.

Je zal dus enkel belasting betalen in Frankrijk.
Maar de gemeentelijke opcentiemen daarop moet je wel in B betalen.
"Politici verkiezen echter liever de bedenkelijke heldenstatus van betweter te belichamen tegenover die van de minus habens." (Victor Dauginet in "Het belaste land", pagina 72)

JPV
Berichten: 14657
Juridisch actief: Ja

#3 , 14 sep 2016 07:25

en je zal het moeten aangeven in België als "reeds belast" op je normale Belgische aangifte. De exacte manier ken ik nu niet meer (je moet het ergens manueel bijschrijven), maar staat redelijk goed uitgelegd.

Reclame

Terug naar “Belastingen, BTW & Accijnzen”