Beste,
we zijn van plan een huurcontract te tekenen bij een particuliere verhuurder. Het huurcontract is echter door de verhuurder zelf opgesteld, dus we willen zeker zijn dat er niets in staat, dat ons later kan nekken. Ons huurcontract vermeldt de volgende zinnen:
-de huurovereenkomst is aangegaan voor een appartement als hoofdverblijfplaats voor een periode van 3 jaar
-Vanaf xx/yy/zzzz kunnen beide partijen de huur opzeggen mits een vooropzeg van 3 maanden. Gebeurt dit niet per aangetekende brief, gaat er een nieuwe periode van 3 jaar in.
Voor de rest staat er niets over boetes als we de eerste 3 jaar er zouden uittrekken, of zelfs niets over boetes in het algemeen. Wat we dus beter willen begrijpen vooraleer we het contract tekenen, is:
1) Wat gebeurt er als we toch voor het einde van die 3 jaar zouden aantrekken? Zijn we dan vrijgesteld van die boete? Is dit uberhaupt mogelijk om er vroeger uit te gaan met dit soort contract?
2) Wat gebeurt er als we er na meer dan 3 jaar uitgaan? Zijn we dan vrijgesteld van die boete?
3) Ik meen me te herinneren dat een verhuurder normaal gezien 6 maanden vooropzeg moet doen om ons er uit te kunnen zetten. Kan de verhuurder in een contract vermelden dat ze dit met slechts 3 maanden vooropzeg kan doen?
Met vriendelijke groeten,
comp