Discussie huurschade

Suuz
Topic Starter
Berichten: 10

Discussie huurschade

#1 , 20 aug 2016 08:48

Dag iedereen

Iets minder dan drie jaar geleden trokken ik en mijn man in een gehuurd nieuwbouwappartement. Er is toen een vrij oppervlakkige plaatsbeschrijving opgemaakt, waarop gewoon staat wat er allemaal aanwezig is en dat dit in goede staat was (want nieuwbouw).

Nu hebben wij in mei een huis gekocht, en zijn we dus verhuisd. De oplevering van het appartement zorgt echter tot op de dag van vandaag voor problemen.

Om te beginnen waren wij al niet zo goed gezind omdat ons via mail beloofd was dat we geen maand opzegvergoeding (wegens opzeggen in het derde jaar huren) moesten betalen als we zelf een nieuwe huurder vonden. Ik heb daar veel tijd in gestopt en verschillende kandidaten laten kijken en haar contactgegevens doorgegeven, maar uiteindelijk heeft mevrouw zelf een nieuwe huurder gekozen en ons die boete aangerekend. Goed, niet leuk maar daar kunnen we waarschijnlijk niet veel tegenin brengen.

De problemen begonnen al bij de sleuteloverdracht. In het contract staat dat de uittredende plaatsbeschrijving diende te gebeuren 4 dagen voor het einde van het contract. Wij hoorden echter niets van de verhuurster, en konden nog wel wat meer tijd gebruiken om dingen in orde te brengen (want we hadden al gehoord van de conciërge dat ze heel streng was bij oplevering). We hebben dus uiteindelijk op 30 mei de deur achter ons dichtgetrokken en de sleutels achtergelaten. Ik heb de verhuurster en de conciërge daar onmiddellijk via mail van op de hoogte gebracht, met de vraag om een moment af te spreken voor de uittredende plaatsbeschrijving.

Op 1 juni kregen we een mail terug van de conciërge, hij was samen met de verhuurster in het appartement geweest en er was vanalles niet in orde. We moesten zo snel mogelijk de sleutels terug komen halen om de waslijst gebreken in orde te brengen. Zo moest er geschilderd worden, was de dampkap vanbinnen vuil, was er een minuscuul stukje lak van een radiator, hadden ze nog een haar van onze kat gevonden, enzovoort... Ook waren de originele lampensockets (van die dingen waar je de elektriciteitsdraden bij ziet) verdwenen en hadden we onze lampen laten hangen! Schurken!
Er stonden ook enkele zaken op die volledig bij het haar getrokken waren en die ons behoorlijk boos maakten. Zo zouden we de klinken van de deuren vervangen hebben door goedkopere exemplaren :roll: . Ze wou ons ook een gebroken tegel aanrekenen die gebroken is omdat het nieuwbouwgebouw zich nog aan het 'zetten' is. Wij hebben tijdens de huurperiode herhaaldelijk melding gemaakt van die tegel.

Ik hebben verhuurster toen gebeld en me behoorlijk boos gemaakt omdat zij ons van diefstal beschuldigde en zaken zoals die tegel vermeldde. We hebben toen wel gezegd dat we zoals gevraagd de sleutel zouden ophalen bij de conciërge en dat weekend nog een aantal van de gevraagde werken zouden uitvoeren (zoals verven).

Dat weekend zijn we dus met man en macht het appartement gaan verven en hebben we het terug van onder tot boven gepoetst. De maandag erop, 6 juni, had ik een afspraak met de verhuurster voor de uittredende plaatsbeschrijving.

Toen begon het spelletje, mevrouw schreef en schreef en schreef en wist een hele waslijst van gebreken op te sommen aan een appartement dat er werkelijk waar, op het zicht, perfect bij lag. Het enige waar ik haar gelijk in kon geven was het plafond. Onze ververs waren wat lui geworden en hadden sommige delen van het plafond niet geverfd omdat ze dachten dat er geen kleurverschil was, maar na het drogen van de verf bleek dat wel zo te zijn.

Ze rekent ons ook 6 dagen extra huur aan, omdat de sleutels pas afgeleverd zouden zijn op 6 juni.

Ik heb de uittredende plaatsbeschrijving enkel getekend voor 'niet akkoord'.

Een maand later kregen wij aangetekend haar afrekening, mevrouw wil 2084 euro van ons (inclusief de boete van 780 euro). De brief werd verstuurd op 15 juli, betaling werd geëist voor 30 juli, anders werd er gedreigd met herinneringskosten en nalatigheidsinteresten. Vrijgave van de waarborg zou pas gebeuren na betaling van de factuur.
In de afrekening enkele kosten waar wij ons in kunnen vinden (keuringsbewijs ketel, batterij rookmelder, ...), maar ook enkele absurde of zwaar overdreven zaken. Zo rekent zij ons drie binnenhuissleutels aan, terwijl de oorspronkelijke plaatsbeschrijving er maar twee vermeldt. Ze rekent ook 54 euro voor een volledig nieuwe vuilnisbak terwijl er enkel een klein barstje in het deksel zat. Ook rekent ze 78 euro schoonmaakkosten aan terwijl het appartement twee maal van onder tot boven gepoetst was.

Daarenboven rekent ze voor het plafond te schilderen, 9 werkuren van haar conciërge aan, aan 45 euro (excl. btw) per uur. Het gaat hier om een laagje verf op 70 vierkante meter. De verf wordt dan nog eens apart aangerekend aan 154 euro.

Het contract vermeldt expliciet dat schilderwerken op het einde van de huurperiode dienen te gebeuren door een samen overeengekomen schilder. Wij hebben nooit onze toestemming gegeven om dit door de conciërge te laten gebeuren, en al helemaal niet aan deze prijs.

Op aanraden van de huurdersbond heb ik dan een aangetekende brief opgestuurd waarin wij verklaren het niet eens te zijn met haar afrekening en een nieuw voorstel doen. Ik heb alle punten waarmee wij het niet eens zijn zorgvuldig beargumenteerd en een nieuw prijsvoorstel gedaan. Ik heb ook een offerte bijgesloten waarin een schilder stelt dat ze het werk wil doen voor 20 euro per uur in 5 werkuren. Wij komen uit op een bedrag rond de 1450 euro en stelden voor dit te vereffenen bij de vrijgave van de huurwaarborg.

Maar, mevrouw is op vakantie... Twee aangetekende brieven kwamen ongeopend terug naar ons adres. Van de laatste brief heb ik haar ook via mail op de hoogte gesteld, maar zij beweert geen brieven ontvangen te hebben (ik heb natuurlijk mijn verzendingsbewijzen).
Samen met de laatste brief kwam ook een aangetekende brief van haar, waarin ze ons herinnert aan de betaling en 50 euro herinneringskosten en nalatigheidsintresten aanrekent.
Ik heb vervolgens gewoon onze aangetekende brief een derde keer verzonden.

Mijn vraag aan jullie: zijn wij hier juridisch correct bezig?

- heeft zij het recht om ons herinneringskosten/nalatigheidsinteresten aan te rekenen? Her huurcontract vermeldt hierover niets.

- als wij blijven niet betalen, en staan op een andere schikking, is zij dan degene die het initiatief zou moeten nemen om de vrederechter in te schakelen of nemen we hiermee nog een ander risico? Voor ons is een status quo immers niet zo'n ramp, we gaan er al vanuit dat we weinig tot niets van de huurwaarborg zullen terugzien.

- is het correct dat we erop staan dat de huurschade via de huurwaarborg verrekend wordt? Zij wil immers dat we eerst betalen, en zal dan pas tekenen voor vrijgave. Wij hebben echter schrik dat ze dat dan laat aanslepen, en dan zijn we (tijdelijk) dubbel zoveel geld kwijt. We zitten middenin een verbouwing, dus cashflow is wel belangrijk.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#2 , 20 aug 2016 09:13

Bij geen akkoord zal één van de partijen een geding moeten opstarten bij de vrederechter.
Daarenboven rekent ze voor het plafond te schilderen, 9 werkuren van haar conciërge aan, aan 45 euro (excl. btw) per uur. Het gaat hier om een laagje verf op 70 vierkante meter. De verf wordt dan nog eens apart aangerekend aan 154 euro.
Mijn schoonzoon is schilder die doet dat op max 2 uurtje.
U kosten zijn 2/3 en niet de totale som. Is die concierge een zelfstandige daar u spreekt van BTW, dat is bijna €500 werkuren.

De huurwaarborg dient om de huurschade te betalen.

http://www.advocaatgent.be/target_datab ... 1378895994
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

Suuz
Topic Starter
Berichten: 10

#3 , 20 aug 2016 09:50

Dankjewel voor de sneller reactie.

Wij vinden inderdaad de kosten voor het schilderwerk volledig buitenproportioneel en bovendien zijn wij nooit overeengekomen om deze aan deze prijs te laten doen. Het gaat inderdaad om een kleine 500 euro werkuren die zij hiervoor aanrekent.

Maar mijn vraag is vooral, zijn wij hier voorlopig in ons recht door niets te betalen tot er een overee komst is? Of kan zij inderdaad elke maand dat wij niet betalen extra kosten blijven aanrekenen? En wat met de aangetekende brieven die zij niet ophaalt?

Reclame

mava105
Berichten: 22883
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#4 , 20 aug 2016 10:45

Indien er geen schade aan het schilderwerk was, kan verhuurder de herschilderen van het appartement niet vragen. Schilderwerken zijn wettelijk voor de verhuurder.
En als je de huurwet, of dit forum vooraf had geraadpleegd, had je geweten dat een huurder geen nieuwe huurder dient te zoeken en dat de verhuurder niet verplicht is een door de huurder voorgestelde huurder te aanvaarden.
Heb je die schade aan de tegel aangetekend doorgegeven, of gewoon even gebeld?

sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#5 , 20 aug 2016 10:59

Maar mijn vraag is vooral, zijn wij hier voorlopig in ons recht door niets te betalen tot er een overee komst is? Of kan zij inderdaad elke maand dat wij niet betalen extra kosten blijven aanrekenen? En wat met de aangetekende brieven die zij niet ophaalt?
AS die niet afgehaald worden ongeopend bewaren. Zolang er geen akkoord is hoef je niet te betalen, daar kunnen geen extra kosten bijkomen, behalve als er een procedure opgestart word, maar in u geval zullen waarschijnlijk de kosten gedeeld worden.
Heb je u keuze van de kosten die jij rechtvaardig vindt met een AS overgemaakt aan verhuurder.
Als ze niet snel reageert, eis dan binnen een redelijke termijn met een AS, de vrijgave van de huurwaarborg min de schade.
Het beste is steeds wat je tussen beide partijen overeenkomt, is dit niet mogelijk zal je het moeten overlaten aan de vrederechter.
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

Suuz
Topic Starter
Berichten: 10

#6 , 20 aug 2016 12:41

Zoals ik al zei hebben wij inderdaad een aangetekend schrijven gestuurd met daarin duidelijk waar wij het mee eens zijn en wat wij betwisten, met een argumentie voor die betwisting per puntje en een nieuw prijsvoorstel. In ons voorstel komt wat wij haar nog moeten betalen ongeveer overeen met de huurwaarborg die nog vast staat. Dit laat de bal dus in haar kamp, want wij staan natuurlijk open voor een afspraak met de bank om de huurwaarborg vrij te geven, wil zij toch meer geld, dan zal ze de vrederechter moeten inschakelen, maar dan hebben wij (hoop ik) een vrij sterke zaak?

Alleen, ze heeft reeds twee aangetekende brieven niet opgehaald en stuurt ondertussen wel vrolijk aanmaningen onze richting uit. Heb nu een derde maal een aangetekende brief haar richting uitgestuurd, maar ook de kosten voor die aangetekende zendingen lopen zo wel op.

Ik weet dat wij geen nieuwe huurder dienden te zoeken, maar we hebben onze opzeg gedaan in het laatste jaar van een 3-6-9 contract, we moesten dus een opzegvergoeding van 1 maand betalen en waren overeen gekomen met de verhuurster dat we deze niet dienden te betalen als wij een nieuwe huurder vonden. We betwisten deze vergoeding trouwens niet hoor, we weten dat ze daar recht op heeft, ik vermeldde het gewoon om te schetsen waardoor de overdracht al van in het begin niet 'aangenaam' verliep.
Hetzelfde met de tegel. Deze heeft ze uiteindelijk niet in rekening gebracht dus is geen deel van het probleem, maar het illustreert wel hoe ze omgaat met het begrip huurschade. We hebben dit trouwens nooit aangetekend gemeld, wel via mail aan zowel de verhuurster als de conciërge.

Ondertussen zijn we er inderdaad achtergekomen dat zij schilderwerk nooit had kunnen eisen van ons, maar dat zijn helaas vijgen na Pasen. De conciërge had ons gezegd dat de verhuurster 15 euro per vierkante meter vroeg om het appartement te laten herschilderen, dus dat we beter zelf zouden schilderen. Dit hebben we dan maar gedaan, maar hierdoor hebben we er dus zelf voor gezorgd dat het plafond er niet meer netjes uitzag (door kleurverschil). Dit kunnen we moeilijk betwisten en doen we dus ook niet, maar wel de prijs die zij hier nu voor rekent.

Blaatpraat
Berichten: 3890

#7 , 22 aug 2016 10:28

Ik zie maar 1 uitweg hier: vredegerecht.
Sommige verhuurders zullen het nooit snappen.

KJ86
Berichten: 2850

#8 , 22 aug 2016 21:29

Waarom zou een vrederechter zich over zoiets moeten uitspreken?

De huurder geeft zelf toe dat ze het plafond ondermaats geschilderd heeft, negen uur werk is echt niet overdreven.

@ sloeberken
Als uw schoonzoon een plafond schildert van 70 m2 op twee uur, raadt hem dan alstublieft aan om te stoppen als schilder. Ondermaats werk kan hem diep in de shit werken.


Volgende stappen gaat de conciërge moeten ondernemen om het plafond te schilderen

1) verf gaan aankopen in de winkel
2) Plafond grondig afwassen met ontvetter
3) muren afplakken of alle muuraansluitingen met kwast zorgvuldig schilderen (allebei tijdrovend)
4) vloer afdekken
5) verf op het plafond schilderen met roller
6) droogtijd respecteren en tweede laag aanbrengen ( één laag is voor de reclamemakers)
7) alles opkuisen

sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#9 , 23 aug 2016 08:05

@ sloeberken
Als uw schoonzoon een plafond schildert van 70 m2 op twee uur, raadt hem dan alstublieft aan om te stoppen als schilder. Ondermaats werk kan hem diep in de shit werken.
Ja KJ86 u raad richting huurders zijn dikwijls ondermaats. Een nieuwbouw misschien enkel geschilderd met grondverf.
1) verf gaan aankopen in de winkel
2) Plafond grondig afwassen met ontvetter
3) muren afplakken of alle muuraansluitingen met kwast zorgvuldig schilderen (allebei tijdrovend)
4) vloer afdekken
5) verf op het plafond schilderen met roller
6) droogtijd respecteren en tweede laag aanbrengen ( één laag is voor de reclamemakers)
7) alles opkuisen
Die huurder moet veel schade aan plafond aangericht hebben.
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

Terug naar “Huren”