Gedeelde verhuur tweede woonst student met werkende partner

dirkp
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

Gedeelde verhuur tweede woonst student met werkende partner

#1 , 16 mei 2016 15:39

Hallo,

Naast onze gezinswoning bezitten wij een appartement dat tijdens weekdagen in het academiejaar gratis gebruikt wordt als studentenwoning door onze dochter.

Haar werkende vriend zou binnenkort in het appartement intrekken en daar ook zijn hoofdverblijfplaats hebben.
Onze dochter zal dan tijdens het academiejaar en tijdens de weekdagen verblijven. In de weekends en tijdens vakanties blijft ze naar huis komen en ook haar hoofdverblijfplaats zou bij ons blijven.

Haar vriend zal ongeveer de helft betalen (bv. 500 euro/maand) van de normale huurprijs van het appartement (bv. 1000 euro/maand), aangezien ze er grotendeels met twee zullen verblijven.
Wat wij ons nu afvragen is hoe dit zit betreffende het huurcontract:
1. Maken wij best een huurcontract met de vriend voor 1000 euro/maand en laten we hem onderverhuren aan onze dochter voor het "studentengedeelte"?
2. Kunnen wij beter een huurcontract opstellen voor het gedeelde gebruik zodat hij enkel 500 euro/maand betaald en onze dochter er gewoon verblijft zonder onderverhuur contract (maar wat indien de relatie tot een einde zou komen en één van beiden elders gaat wonen, dan wordt het volledige appartement aan hem verhuurd voor slechts 500 euro en dienen we elders huur te betalen voor onze dochter)?
3. Kunnen wij een gewoon huurcontract met hem afsluiten voor 500 euro met een clausule die bepaalt dat onze dochter er gratis als student kan inwonen maar dat de huurprijs verdubbelt in het geval onze dochter elders zou gaan wonen?

Ik besef dat de onderliggende veronderstellingen niet lijken te getuigen van vertrouwen in de relatie van onze dochter en haar vriend. Dat vertrouwen is er nochtans wel, maar we dachten dat het best is voor eenieder om van bij aanvang met diverse scenario's rekening te houden.

Alvast bedankt voor advies.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#2 , 16 mei 2016 16:19

Als u het huurcontract opmaakt op u dochter, en zij onderverhuurd. Maar dan zou het aangeraden zijn, dat ook haar domicilie er staat.
Zal steeds moeilijk zijn om iets sluitend te hebben, zonder haar domicilie.
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#3 , 16 mei 2016 18:46

Je zou best u bericht plaatsen onder huren, de kans is groot dat je betere antwoorden krijgt.
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

Reclame

KJ86
Berichten: 2850

#4 , 17 mei 2016 09:56

Je kan eigenlijk een contract 2de verblijf opmaken met uw dochter en haar vriend. Contract valt dan onder het gemeen huurrecht. Je kan dan contractueel een opzegtermijn inlassen van een maand.
Je moet dan wel de mogelijkheid voor domiciliëren, uitsluiten met een clausule.
Je kan dan gedogen dat de vriend zijn domicilie plaatst zo lang dat ze tezamen zijn en uw rechten afdwingen als ze uit elkaar gaan.

sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#5 , 17 mei 2016 10:47

Kan dit wel u domicilie plaatsen op een 2de verblijf, dan is het toch geen 2de verblijf meer, en word het contract ongeldig.
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

bosprocureur
Berichten: 7059

#6 , 17 mei 2016 11:03

Ik denk eerder dat het appartement inderdaad fiscaal geen tweede verblijf meer is, maar dat maakt het huurcontract m.i. niet ongeldig.

sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#7 , 17 mei 2016 11:30

Ik zou eerder in de richting gaan van geen enkel huurcontract te laten opmaken, als er dan iets gebeurd word hij beschouwd als kraker van het appartement. Dan moet je de huur wel cash en zonder kwijting ontvangen.
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

Terug naar “Huren”