wettelijk samenwonen met vreemdeling

scorpionfre
Topic Starter
Berichten: 3

wettelijk samenwonen met vreemdeling

#1 , 17 dec 2015 12:49

dag graag had ik wat info gehad over mn vriendin
ik zelf ben belg 38j en mn vriendin 20j is van bosnie en verblijft al 18j in belgie waarvan 3j illegaal nu
graag zouden we wettelijk gaan samen wonen maar welke papieren krijgt zij dan en heeft zij ook recht op inkomen of mag zij dan ook gaan werken
ze heeft ook kindje van 2j en ik ben bezig die te herkennen
bedankt fre

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Xenophon
Berichten: 2641
Juridisch actief: Ja
Locatie: Brussel

#2 , 17 dec 2015 21:36

Ik denk dat u best even langsgaat bij een advocaat gespecialiseerd in immigratiezaken want die situatie is niet eenvoudig te regelen.

Ten eerste, indien u langsgaat om die wettelijke samenwoning aan te vragen dan is de kans zeer groot dat de ambtenaar zal weigeren en een onderzoek zal instellen om te kijken of het om een schijnsamenwoning gaat. Ten tweede, uw vriendin is hier illegaal, er zou moeten onderzocht worden of haar situatie kan worden geregulariseerd. Bent u de biologische vader van dat kind? Indien ja dan is er een mogelijkheid, indien niet dan moet u alles goed laten nakijken maar de enige legale weg die ik zie is dan dat zij zou teruggaan naar Bosnië en dat u daar dan zou huwen of van daaruit gezinshereniging aanvragen.

Tot slot een bedenking: let goed op wat u doet en hou in het achterhoofd dat haastige beslissingen vaak jarenlang betreurd worden. U zou niet de eerste zijn die door personen die wanhopig op zoek zijn naar 'een' oplossing wordt gebruikt.
Ik ben geen advocaat, u gebruikt de informatie die ik verstrek strikt op eigen risico. Win steeds gekwalificeerd advies in voor belangrijke beslissingen.
Gelieve vragen te stellen via het forum, NIET via persoonlijke berichten.

Jackrussell
Berichten: 701

#3 , 17 dec 2015 22:10

U bent bezig dat kind te herkennen? Dat werd al eens tijd na een paar jaar. :D

Ik maak daaruit op dat het uw kind is? Ik sluit me wel aan bij Xenophon. De legale weg, is de weg dat ze tijdelijk terugkeert naar Bosnië en van daaruit de zaken regelt zoals het moet. Vermoedelijk niet wat u wilt horen.

Wat ik ook wel met hem eens ben is dat een schijnconstructie voor de hand ligt. Een dame die illegaal is, kind en groot leeftijdverschil...

Reclame

Franciscus
Berichten: 39720
Juridisch actief: Nee

#4 , 17 dec 2015 22:22

Erkenning van een kind
https://www.google.be/search?client=ubu ... erkenning/

Normaal zal iemand die illegaal uit Bosnië is niet erkend worden als asielzoeker gezien Bosnië als een veilig land word beschouwd.
Ik vermoed dat de dame een bevel om grondgebied van het rijk (en de Schengenlanden) te verlaten zal bekomen.

scorpionfre
Topic Starter
Berichten: 3

#5 , 18 dec 2015 02:55

Ik ben niet de biologische vader maar de echte vader is niet gekend
Zij kan niet naar Bosnië terug want ZE is hier al sinds haar 2jaar en Kent daar niks of niemand

Xenophon
Berichten: 2641
Juridisch actief: Ja
Locatie: Brussel

#6 , 18 dec 2015 06:37

Ik ben niet de biologische vader maar de echte vader is niet gekend
Zij kan niet naar Bosnië terug want ZE is hier al sinds haar 2jaar en Kent daar niks of niemand
Dan zal die toestand juridisch zeer moeilijk op te lossen zijn, ik veronderstel dat regularisatie om humanitaire redenen reeds zal zijn geprobeerd en geweigerd? (als het tijdens de voorgaande regularisatiegolven niet gelukt is dan ziet het er somber uit dat het ooit wel zal lukken m.i.). Dat zijn uiteraard drama's, kinderen die hier meestal wegens illegaal verblijf van de ouders over een zeer precaire verblijfstitel beschikken en dan uiteindelijk uitgewezen worden. U moet een specialist bezoeken maar ik zie geen oplossing die niet minstens eerst een verblijf in Bosnië inhoudt. Wat 100% zeker is, is dat uw plan om wettelijk te gaan samenwonen niet zal lukken.

Ik denk dat u de situatie ook niet volledig nuchter inschat, vermoedelijk omwille van uw relatie met de persoon. Dat kind erkennen etc....denk toch na over de gevolgen van een dergelijke daad en weet dat u daar (bijna) nooit meer onderuit kan.
Ik ben geen advocaat, u gebruikt de informatie die ik verstrek strikt op eigen risico. Win steeds gekwalificeerd advies in voor belangrijke beslissingen.
Gelieve vragen te stellen via het forum, NIET via persoonlijke berichten.

Jackrussell
Berichten: 701

#7 , 18 dec 2015 11:43

Ze weet toch wel wie de vader is? De periode van illegaliteit en de periode van bevrucht raken vallen samen. Is dat toeval ?

Mevrouw kan overigens prima terug naar Bosnië. Bosnië is een veilig land en ze kan er met de vlieger of de auto prima geraken. Ik vraag me wel af hoe ze het voor elkaar heeft gekregen om hier uiteindelijk in de illegaliteit te geraken. Daar heb je in België toch echt al je best voor moeten doen.

scorpionfre
Topic Starter
Berichten: 3

#8 , 18 dec 2015 12:05

ZE woont hier in België onder begeleiding en haar zoontje staat onder de vrederechter
ZE heeft nu al 3j geen verbijfsvergunning en nu 3j onder begeleiding

Terug naar “Huwelijk & Samenwoning”