Situatie: Erflater heeft een 20 jaar geleden een aantal onroerende goederen aan kinderen geschonken, met voorbehoud van vruchtgebruik voor zichzelf. Dit natuurlijk met de bedoeling de verdeling al te laten plaatsvinden om latere problemen te vermijden. Beide kinderen zijn akkoord met deze verdeling, dus daar is geen betwisting over.
Hoe zit het nu met de aangifte voor de erfbelasting?
1. Moet dit vruchtgebruik nog vermeld worden onder het actief van de nalatenschap? D.w.z. wordt er nog erfbelasting geheven op het aandeel van het vruchtgebruik van erflater in de waarde van de geschonken goederen?
2. Moet deze schenking aangegeven worden onder de fictiebepaling krachtens 2.7.1.0.9 VCF of geldt dit enkel voor schenkingen binnen de drie jaar voor het overlijden?
Iemand die hier meer over weet?