Minuren op het werk

different
Topic Starter
Berichten: 2

Minuren op het werk

#1 , 29 okt 2015 17:45

Beste,

Ik werk in een hotelbedrijf PC: 302.00 waar ik een 4/5 contract heb als nacht receptie, 32 uur per week.
Bij aanvang van dit contract heeft men ons een planning aangeboden van 7 dagen werken à 8 uur/dag en vervolgens 7 dagen vrijaf.
Zo werken wij nu reeds 1.5 jaar.
Door een nieuw management zijn de zaken bij ons wat dieper uitgespit en wat blijkt nu is dat ik en nog andere collega's blijkbaar niet genoeg uren doen om aan die 32uren week te komen. Met als gevolg dat wij met min-dagen zitten.

Nu heeft de werkgever het voorstel gedaan om onze betaalde verloven voor volgende jaar in te trekken om op die manier die mindagen aan te vullen.
In het verleden hadden wij ook al geen recht op feestdagen, full time collega's, krijgen hiervoor een extra dag als ze op een feestdag komen werken, maar wij dus niet omdat die in ons 7 dagen vrijaf verwerkt zijn.

Verder werd een eerder voorstel van ons om die min-dagen te doen, door bv eens met 2 op shift te staan afgeketst door het management, omdat we zogezegd niet met 2 op één shift mogen staan (te kostelijk) maar zouden we dan die min dagen tijdens dagdiensten moeten invullen terwijl we een contract nacht hebben.

Nu is mijn vraag kan dit allemaal zo maar? Alvast bedankt voor eventuele reacties.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
JPV
Berichten: 14657
Juridisch actief: Ja

#2 , 30 okt 2015 09:26

werkgever moet het aantal te werken uren respecteren, kan niet zelf betaald verlof inplannen om zoiets te regelen. Mindagen moeten dus ofwel gerecupereerd worden door extra te werken ofwel door de werkgever die niet-gewerkte uren betaalt.

Hoeveel mindagen rekenen zij?

different
Topic Starter
Berichten: 2

#3 , 30 okt 2015 17:39

Hallo, bedankt voor uw bericht, het juiste aantal mindagen voor volgende jaar wisten ze nog niet correct te vertellen, enkel dat we ons volledig betaald verlof 16 dagen moeten afgeven. Extra dagen werken hebben we geen problemen mee maar mogen zij ons dan in dagdiensten inplannen terwijl wij een contract nacht hebben?

Reclame

JPV
Berichten: 14657
Juridisch actief: Ja

#4 , 30 okt 2015 18:48

Kan je eens je volledig contract doorsturen en me bezorgen?

Terug naar “Andere”