Wettelijkhied incassobureau.

Patrick M.
Topic Starter
Berichten: 74

Wettelijkhied incassobureau.

#1 , 23 mei 2015 17:25

Dikwijls zie je op het juridisch forum vragen en opmerkingen over incassobureau's.
Kan iemand mij eens juist uitleggen of de incassobureaus wel wettelijk zijn en wat de incassobureau's juist mogen doen?
Dank u.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Turaki
Berichten: 6870

#2 , 23 mei 2015 18:03

Incasso's kunnen 2 zaken doen.

1e: in opdracht van een schuldeiser een schuld trachten te innen. In dit geval hebben ze geen enkele macht, zijn alle kosten voor de opdrachtgever (buiten deze die contractueel vastgelegd zijn, en de wettelijke intrest na ingebrekestelling), en kan u altijd weigeren om aan hen te betalen en toch rechtstreeks aan de schuldeiser betalen. Een eenvoudig briefje (best via AS) waarin u hen laat weten dat u geen verder contact meer met hen wil verplicht hen ook u gerust te laten.

2e: de schuld overkopen van de oorspronkelijke schuldeiser. In dit geval heeft u geen schuld meer bij de oorspronkelijke schuldeiser, maar bij hen. Extra kosten kunnen nog steeds alleen indien deze contractueel zijn vastgelegd bij de oorspronkelijke schuldeiser (en de wettelijke intrest na ingebrekestelling, dit blijft). U betaalt dan ook aan hen, en niet aan de oorspronkelijke schuldeiser.

Franciscus
Berichten: 39718
Juridisch actief: Nee

#3 , 24 mei 2015 00:06

eens lezen :
http://economie.fgov.be/nl/consument/Sc ... /index.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;

Reclame

Patrick M.
Topic Starter
Berichten: 74

#4 , 24 mei 2015 11:08

Ik dank jullie.

Terug naar “Krediet en Schuldbemiddeling”