Beste
Wij hebben een situatie voor waarvan betwist wordt onder wie zijn verantwoordelijk het valt.
De situatie:
Iedere zes maanden zit de afvoer van toilet, douche, ... verstopt. Alles is aangesloten op een leiding, die naar een "putje" gaat, en van daar naar de riool. Dat putje in de tuin zit dus vol met uitwerpselen om de zes maand aangezien de aansluiting naar de riool telkens verstopt zit.. Er lijkt dus een structureel probleem aan de afvoer. Want het putje is geen beerput.
Onze vraag is nu:
1) Wie zijn verantwoordelijkheid is het om de verstopping tijdelijk te verhelpen door bijvoorbeeld de onstoppingsdienst te bellen of het zelf te doen? Of valt dit onder onderhoud door de huurder? Indien ja, wat als dit putje iedere maand vol zit?
2) Kan er gevraagd worden om de leidingen permanent te maken zodat dit niet meer voorkomt op kosten van de verhuurder?
Enerzijds lijkt het ontstoppen van afvoer voor de verhuurder te zijn volgens de wetgeving. Maar daar worden dan altijd voorbeelden bij gegeven van verstopte afvoeren van pompbakken en zo. Logisch dat dat voor de huurder is. Ook weer tenzij er een structureel probleem is volgens mij. Dus volgens mij bedoelen ze daar niet mee de afvoer in de tuin naar de riool waar je niet aan kan zonder speciaal gerief.
anderzijds heb je:
Art. 1756 Het ruimen van putten en van sekreten komt ten laste van de verhuurder, indien niet het tegendeel bedongen is.
uit:
Burgerlijk Wetboek (art. 1708 - 1831)Titel VIII. Huur Huur van goederen, algemeen
Merci!
r