1/3de eigendom en collectieve schuldbemiddeling

deborah1982
Topic Starter
Berichten: 15

1/3de eigendom en collectieve schuldbemiddeling

#1 , 14 jul 2014 11:47

Nog een vraagje: Mijn man zijn ouders hebben een eigendom. Zijn moeder is in 2010 overleden. Mijn man heeft toen iets moeten tekenen, maar was zo in rouw dat hij niet gelezen had wat dat was. We zijn al sinds 2007 in collectieve schuldenregeling
Nu ben ikzelf op 22 juni 2014 mijn moeder verloren, zij had geen eigendom maar er werd me wel allerlei dingen gevraagd. Plots herinnerde ik me dat mijn man indertijd iets had ondertekend. Nu blijkt dat het dus een document was dat hij 1/3 eigenaar is van zijn ouderlijke woonst.
Maar wij zitten in schuldbemiddeling. We weten, dat als je in schuldbemiddeling bent, dat je geen eigendom mag hebben, maar hier is hij wel 1/3de eigenaar. Moeten wij dit doorgeven aan onze schuldbemiddelaar en moet hij zich laten uitkopen door zijn vader en broer omdat er dan geld vrijkomt voor onze schulden of hoe gaat dit in zijn werk?

Hopelijk weet iemand raad?
Mvg,
Deborah

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
mava105
Berichten: 22855
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#2 , 14 jul 2014 15:08

Hij zal dan wel 1/3 naakte eigenaar zijn.

deborah1982
Topic Starter
Berichten: 15

#3 , 14 jul 2014 17:38

Dat weten we niet. De vader woont daar uiteraard nog in. Moeten we dat aangeven bij onze schuldbemiddelaar ,omdat hij zich zou kunnen laten uitkopen door zijn vader en broer of moet dat niet?

mvg,
Deborah

Reclame

Sirkii
Berichten: 5815

#4 , 14 jul 2014 21:36

Zolang vader het vruchtgebruik heeft kan de verkoop van het huis niet gedwongen worden. Verkoop van 1/3e naakte eigendom is de facto nauwelijks mogelijk want niemand is daarin geïnteresseerd. Als de 2 broers/zussen geïnteresseerd zijn in het overkopen van uw gedeelte naakte eigendom (1/3e van de geschatte waarde gecorrigeerd met het % vruchtgebruik op basis van de huidige leeftijd van de vader) dan is dit voor jullie misschien een oplossing om versneld de schuldbemiddeling te beëindigen. Je schuldbemiddelaar is niet gehaast om uw dossier te sluiten (wegens erelonen) Hij wacht dus tot het vruchtgebruik afloopt. Je neemt dus best zelf initiatief (bv eens langsgaan bij notaris) als je 2 broers/zussen dit willen (kunnen) doen en hiermee je schulden volledig weggewerkt worden.

Terug naar “Krediet en Schuldbemiddeling”