EOT uitkoop valkuilen

jonathan14
Topic Starter
Berichten: 2

EOT uitkoop valkuilen

#1 , 02 jul 2014 22:29

Getrouwd met wettelijk huwelijkstelsel.
Bij aankoop woning een paar jaar terug was er een ongelijke inbreng ( meer door mij), maar aangezien gewoon stelsel is alles 50/50.


Mijn vrouw wil mij uitkopen en is bereid een bepaald bedrag te betalen. Hoger kan ze niet zegt ze, dan is het de woning verkopen.
De uitkoop dekt mijn inbreng niet, maar een verkoop van de woning en alles door 2 verdelen ook niet.
Zelf woning overkopen is geen optie.

Nu zoekt ze naar de goedkoopste manier om alles te regelen.
We hebben reeds wat verbouwingswerken hebben gedaan ( hoger KI). Ze wil nu op papier laten zetten dat de geschatte waarde van de woning beduidend lager ligt dan de aankoopprijs omwille van nog af te ronden verbouwingswerken en omdat ze dan minder registratierechten moet betalen bij de uitkoop.

We hebben mondeling een bepaald vast uitkoopbedrag afgesproken. Aangezien dit een vast bedrag is wou ik ook geen verder hypotheekaflossingen betalen. Daarom woon ik nu ook sinds een maand tijdelijk op een ander adres. Zij vraagt nu al herhaaldelijk of ik reeds mijn nieuw adres bij de gemeente heb doorgegeven.

Mijn 2 vragen:
1/ Zijn er voor mij valkuilen in het vastleggen van een lage waarde van de woning ( zonder dat dit door een officiële schatter is vastgelegd), of heeft de waardebepaling enkel belang op de door haar te betalen registatierechten?
2/ Wat zijn voor mij de gevolgen van het officieel laten wijzigen van mijn domicilie ( vastleggen van de feitelijke scheiding?). Zijn er ook op dit gebied valkuilen voor mij?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
j.demoor
Berichten: 10360

#2 , 04 jul 2014 11:12

“Art.1434.Het gemeenschappelijk vermogen is vergoeding verschuldigd ten belope van de eigen of uit vervreemding van een eigen goed voortkomende gelden die in dat vermogen zijn gevallen en niet zijn belegd of wederbelegd, alsook, in het algemeen, telkens als het voordeel heeft getrokken uit de eigen goederen van een der echtgenoten.”(Burgerlijk Wetboek).

‘Bij aankoop woning een paar jaar terug was er een ongelijke inbreng ‘

Het is aan u om die meer-inbreng en het eigen karakter ervan te bewijzen.

“Art.189.Onverminderd de toepassing van de bepalingen betreffende het bewimpelen van prijs, heeft de ontvanger der registratie de bevoegdheid om schatting te vorderen van de goederen die het voorwerp van de overeenkomst uitmaken, ten einde van de ontoereikendheid van de uitgedrukte prijs of van de aangegeven waarde te doen blijken, wanneer het gaat om eigendom of vruchtgebruik van in België gelegen onroerende goederen.”(Wetboek Registratierechten).
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

jonathan14
Topic Starter
Berichten: 2

#3 , 11 aug 2014 09:35

als woning gekocht werd wanneer de partners wettelijk samenwonend zijn. Geld dan nog het begrip eigen inbreng?

Hoe verloopt dan de uitkoopformule : (waarde huis - openstaande hypotheeklening )/2 of zoals ik soms ook lees ( waarde huis - openstaande hypo + eigen inbreng)/2

Geen klein verschil dus

Het begrip eigen inbreng is hier cruciaal. Als ik kan bewijzen dat het geld van mijn rekeningen kwam, bij de aankoop van de woning, ook al waren we dan wettelijk samenwonend, geldt dit dan nog als eigen inbreng op bestaat dit niet onder het stelsel van wettelijk samenwonend?

Moet er nog rekening gehouden worden met alle verbouwkosten die na de aankoop van de woning zijn gebeurd? Geldt dit ook als eigen inbreng of zijn niet terug te vorderen kosten?
Zelf heb ik er nog veel geld ingestoken met de verbouwing. Deze worden niet in rekening genomen bij de uitkoop.
Zij heeft nog meer geld geïnvesteerd via de verbouwing en redeneert dat dit mijn hogere initiële inbreng compenseert.
Moeten de verbouwingskosten mee ingenomen worden in de berekening of niet?

In welke mate is haar redenering dat haar verbouwingskosten mijn initiële inbreng compenseert juist als dit geen meerwaarde opleverd voor het huis ( nog niet laten schatten).

In welke mate is dit allemaal relevant bij een EOT? Alles is toch vrij te bepalen?

Reclame

Terug naar “Echtscheiding”