Woning voldoet niet aan norman van 2013

STDU
Topic Starter
Berichten: 2

Woning voldoet niet aan norman van 2013

#1 , 26 jan 2014 11:00

Eind juni 2013 tekenden wij een studieovereenkomst met een sleutel-op-de-deur bouwfirma.
Na een paar bezoeken en verder uitwerken van het voorontwerp, kwamen we tot een overeenkomst voor het bouwen van onze woning tot situatie winddicht waarbij ons vooropgestelde maximum budget al wel danig werd overschreden, maar waar we uiteindelijk toch mee akkoord gingen.

Wij hadden alles zeer goed voorbereid betreffende indeling, materialen, ... zodat ons budget niet verder overschreden zou worden.

Wij hebben de plannen zoals overeengekomen aan onze EPB verslaggever bezorgd en wat blijkt: onze woning voldoet niet aan de normen van 2013 qua isolatie , ramen, ..... Zij komen uit op een E-peil van 76 ipv de vereiste 70.

Wij hebben dit aangekaart bij onze bouwfirma en zij willen dat wel aanpassen, maar dat zal ons ongeveer een 12.000,00 euro meer kosten.

Mijn vragen zijn:
Kunnen sleutel op de deur firma's zomaar bouwplannen uittekenen en voorstellen die niet voldoen aan de huidige vereisten ?
Moeten wij die extra kosten zomaar aanvaarden of zijn deze extra kosten voor de bouwfirma ?
Wat kunnen wij hier tegen doen ?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
mava105
Berichten: 22854
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#2 , 26 jan 2014 11:07

Staat er in uw overeenkomst met de bouwfirma duidelijk vermeld aan welke eisen de woning moet voldoen?

STDU
Topic Starter
Berichten: 2

#3 , 26 jan 2014 11:47

In de overeenkomst staat er niet vermeld aan welke EPB eisen de woning moet voldoen, maar tijdens de gesprekken is er steeds gemeld dat hun woningen steeds aan de minimum eisen betreffende EPB van 2013 voldoen. Als leek is dit echter niet door ons te checken.
Via EPB hebben wij vernomen dat er meer isolatie moet geplaatst worden en dat de ramen zonnewerend moeten zijn met K waarde 1.0 ipv 1.1 om oververhitting te voorkomen.

Reclame

Terug naar “Aanneming”