Ex komt EOT niet na

workingmum
Topic Starter
Berichten: 106

Ex komt EOT niet na

#1 , 14 jan 2014 10:10

Hoi allemaal,

in onze EOT staat dat wanneer mijn ex zijn belanstingbiljet ontvangen heeft, hij een kopie hiervan aan mij moet bezorgen zodat we een berekening kunnen maken ivm de buitengewone verblijfsoverschrijdende kosten omdat ik recht heb op de helft van zijn belastingsvoordeel hiervan. Nu weigert mijn ex van een kopie aan mij te bezorgen of om zelf de berekening te maken.

Welke stappen moet ik nu ondernemen? En kan ik de eventuele kosten hiervan (bvb van een aangetekende zending) op hem verhalen aangezien in onze EOT staat dat hij mij de kopie moet bezorgen 'op eenvoudig verzoek' en hij dit niet doet?

Workingmum

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
duma
Berichten: 2871

#2 , 14 jan 2014 11:28

- aangetekend schrijven sturen, daarin verwijzen dat je hem er om verzocht hebt op eenvoudige wijze, zoals het twee ouders die in goede verstandhouding een kind opvoeden betaamt.

Als hij daarop niet reageert, kan u verdere stappen ondernemen. U kan dan ook de kosten voor het AS terugvragen.
Als hij wél positief reageert op het AS, zou ik de kosten daarvan laten vallen om de verstandhouding niet verder te vertroebelen.

Franciscus
Berichten: 39720
Juridisch actief: Nee

#3 , 15 jan 2014 21:17

Het niet naleven va een vonnis is een op zich strafbaar feit.
u kan dus twee procedures opstarten een burgerlijk met dwangsom.
Een strafrechtelijk met veroordeling en burgerlijke partijstelling.

Reclame

workingmum
Topic Starter
Berichten: 106

#4 , 16 jan 2014 11:04

Dank jullie wel voor het advies.

@Franciscus: welke stappen moet ik ondernemen voor de twee procedures op te starten? PV laten opmaken? Ook eerst een aangetekende brief sturen?

Franciscus
Berichten: 39720
Juridisch actief: Nee

#5 , 16 jan 2014 18:04

Start met een aangetekend schrijven. Geeft x dagen de tijd om copie document aangetekend over te maken. Dat u indien niet binnen die periode in uw bezit u aangifte zal doen bij de bevoegde diensten om tegen dwangsom het document op te eisen.
Tevens melden dat het niet houden aan een vonnis een strafbaar feit is.art 432 bis Strafwet
Vermeld tevens dat de AS eveneens verzonden wordt via een gewone brief ( verwijs in beide brieven naar de andere)
http://www.juridischforum.be/forum/view ... 44&t=51555" onclick="window.open(this.href);return false;
http://elfri.be/sancties-bij-niet-eerbi ... gangsrecht" onclick="window.open(this.href);return false;

workingmum
Topic Starter
Berichten: 106

#6 , 17 jan 2014 13:26

Als ik een advocaat een aangetekende brief laat sturen naar mijn ex, kan ik deze advocaatkosten dan ook terugeisen van hem? Want ik ben bang dat als ik zelf een aangetekend schrijven opstel, ik hierin fouten ga maken en mijn ex zo de kans geef om onder zijn verplichtingen onderuit te komen.

@Franciscus: de tweede link gaat over het niet eerbiedigen van het omgangsrecht. Telt dit dan ook bij andere bepalingen uit de EOT zoals in mijn geval documenten achterhouden?

Terug naar “Echtscheiding”