Wat kunnen vorige huurders eisen/doen tav de nieuwe huurders

eveeckha
Topic Starter
Berichten: 2

Wat kunnen vorige huurders eisen/doen tav de nieuwe huurders

#1 , 28 nov 2013 08:26

Hallo,

Wij hebben een huurcontract dat ingaat op 1/12/13 (3-6-9), de verhuurder vond het makkelijker dit op de 1e van de maand te laten ingaan en de plaatsbeschrijving vindt plaats vanavond 28/11/13. Dit omdat deze datum iedereen beter uitkwam.

probleem 1:
Gisteren kregen wij een e-mail van de huidige huurders. Ze redeneren als volgt: "jullie profiteren eigenlijk 2 dagen langer van dit appartement, omdat jullie er al ingaan op 28/11-29/11 terwijl jullie huurcontract pas vanaf 1/12 begint te lopen. Jullie moeten ons daarom nog 2 dagen huur, wij hebben dit berekend als volgt: huurprijs/30 * 2 dagen = ...". We hebben hierop gereageerd dat zij haar berekening maar moet voorleggen aan de huisbaas gezien zij -net zoals wij- een huurcontract hebben met hem en dus enkel hem huur verschuldigd zijn. Indien ze zich tekortgeschoten voelen, moeten ze maar 2 dagen huur terugvragen aan de huurbaas.
Was dit correct? We hadden dit nog kunnen begrijpen als dit 2 weken bedroeg, maar 2 dagen.. een verhuis zal nooit dag op dag naadloos in elkaar overgaan toch?

probleem 2:
De vorige huurders hadden gordijnen laten maken en schappen gehangen tegen de muur. Hier willen zij een overnameprijs voor (gordijnen te betalen en schappen kregen we er dan 'gratis' bij). Wij hadden al gordijnen voorzien, dus hebben we hier vriendelijk voor bedankt. Nu willen ze de schappen alsnog afbreken. Wat ik me afvroeg, wordt dit niet onroerend door incorporatie? Of is dit niet zo voor een huurwoning? Als ze ze alsnog afbreken en er is schade aan de muur, dan moet dit toch hersteld worden (met het geld van hun huurwaarborg)?

probleem 3:
de plaatsbeschrijving is 28/11 en ons contract gaat pas in 1/12. Betekent dit dat als ze moeilijk willen doen en, hoewel het appartement volledig leeg staat, het recht hebben de sleutel bij te houden tot zondag 1/12? Maar onze plaatsbeschrijving zou ook doorgaan op 28/11. kunnen wij eisen dat wij dan pas een plaatsbeschrijving willen op 1/12 en dit 's ochtends vroeg? We vertrouwen het niet meer dat onze plaatsbeschrijving is opgemaakt, maar zij wel over de sleutels beschikken... Dit betekent dat de huisbaas, wij, maar ook de vorige huurders op zondagochtend moeten samen komen om de sleutels af te geven? Wat als zij dit pas zondagavond willen/kunnen?

Alvast heel erg bedankt voor jullie antwoord/advies

Groetjes,
Evelien

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Vandebos
Berichten: 16087

#2 , 28 nov 2013 10:29

1) u heeft correct gereageerd, u heeft geen zakelijk belang met de huidige bewoners van het pand.
2) hierover dient u de eigenaar van het pand aan te spreken. Hangkasten worden doorgaans niet als onroerend door incorporatie beschouwd omdat ze relatief eenvoudig te verwijderen zijn zonder structurele of omvangrijke schade te veroorzaken. (Uitzonderingen zijn hierop bv delen van een ingebouwde keuken, walk in closet, etc)
3) dat klopt, zij huren tot 's avonds 30/11. Het is dan bij protest van deze aard ook best de pb te plannen op de 30ste 's avonds, waarna de huurders de sleutels aan de eigenaar overhandigen.

Een verhuis plannen zonder op zijn minst een marge van enkele dagen aan beide zijden te voorzien is eerlijk gezegd vaak om problemen vragen; je plant best altijd een overlapping.

eveeckha
Topic Starter
Berichten: 2

#3 , 28 nov 2013 10:41

Hartelijk bedankt voor je reactie.

We hadden dit idd beter 30/11 gezet, ik denk dat we mogelijke problemen hiermee onderschat hebben.

Reclame

mava105
Berichten: 22884
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#4 , 28 nov 2013 11:31

Dit betekent dat de huisbaas, wij, maar ook de vorige huurders op zondagochtend moeten samen komen om de sleutels af te geven? Wat als zij dit pas zondagavond willen/kunnen?
Het kan nog erger: heb ooit meegemaakt dat een verhuurder, via een aangetekend schrijven van zijn advocaat, eiste dat sleutels werden teruggegeven en uitgaande PB werd opgemaakt op 31.12 rond 24.00 Hr.

Franciscus
Berichten: 39752
Juridisch actief: Nee

#5 , 28 nov 2013 21:06

En wie gaat de gaatjes opvullen NADAT er een plaatsbeschrijving is gedaan?
Dan zou ik er zeker voor zorgen dat in de plaatsbeschrijving ook de schabben staan.

Terug naar “Huren”