Gezien u de nieuwe inschrijving zal moeten doen is dat mogelijk aan de nieuwe voorwaarden- daarbij de netwerkvergoeding nog moeten aftrekken.
Plaatje ziet er dus heel wat minder interessant.
VREG laat toe dat installaties verhuisd worden. Installatie moet op nieuw adres opnieuw gekeurd worden. De voorwaarden (en begindatum) voor de groenestroomcertificaten blijft doorlopen.
Ik kan er begrip voor opbrengen dat de verkoper een hogere verkoopprijs wil gezien er goodwill is doch je zou bv kunnen afspreken dat je een deel van de certificaten (na aftrek van kosten voor herstellingen en distributievergoeding en alle toekomstige lasten) doorstorten na ontvangst ervan om zo dat gedeelte niet als aankoopprijs te moeten financieren.
Als je tot een akkoord komt zorg dan dat er reeds bij de akkoordstelling (dus voor het verleiden van de compromis) een geschreven overeenkomst is.
Als er al een overeenkomst is met afgesproken prijs zonder formele vermelding dat de installatie meegenomen wordt dan moet diie overeenkomst uitgevoerd worden. Andere voorbeelden van "overnames" zijn bv stookolie, ... Die ook op voorhand dienen overeengekomen te worden.