snelrecht correctionele rechtbank

metoo
Topic Starter
Berichten: 2

snelrecht correctionele rechtbank

#1 , 23 jul 2013 13:39

Mijn vriend moet onder de banden door (snelrecht) voor de correctionele rechtbank verschijnen. Hoeveel tijd mag er zijn tussen het voorkomen en de uitspraak?
En wat is het verschil tussen een zaal met 1 rechter of 3rechters?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
scorpioen
Berichten: 9383
Juridisch actief: Nee

#2 , 23 jul 2013 14:05

Tussen de behandeling van de zaak en de uitspraak moet geen tijd zijn. De uitspraak kan, maar moet niet, dezelfde dag gebeuren.

Zaak met één rechter: er is één rechter die beslist.

Zaak met drie rechters: er zijn drie rechters die samen beslissen, de meerderheid beslist.

Franciscus
Berichten: 39797
Juridisch actief: Nee

#3 , 23 jul 2013 16:42

Voor bepaalde feiten zal het steeds drie rechters zijn.
Ook indien op vraag O.M. of verdachte zelf.

Reclame

metoo
Topic Starter
Berichten: 2

#4 , 24 jul 2013 00:33

En is er dan een maximumtijd voor de uitspraak?
Dank u wel!!!

scorpioen
Berichten: 9383
Juridisch actief: Nee

#5 , 24 jul 2013 14:21

De wet voorziet dat de rechter uitspraak doet binnen de maand. Op deze termijn staat echter geen sanctie. Pas als er geen vonnis is zes maanden nadat de zaak in beraad genomen werd kan men aan het Hof van Cassatie vragen de zaak aan deze rechter te onttrekken. Dan moet de zaak volledig opnieuw behandeld worden door een andere rechter.

Wanneer iemand aangehouden is doen de rechters meestal uitspraak één week of veertien dagen nadat de zaak gepleit werd.

Terug naar “Procedure, Spelers & Instellingen”