Aanstelling buitenlandse voogd in testament?

Valerius
Topic Starter
Berichten: 7

Aanstelling buitenlandse voogd in testament?

#1 , 02 jul 2013 20:17

Hallo,

Ik weet dat het mogelijk is om een voogd (voor uw minderjarige kinderen met dubbele nationaliteit) bij testament aan te stellen in het geval er iets met de ouders gebeurd.

Mijn vraag is of het mogelijk is om een voogd wonende en met de nationaliteit van een niet-eu land bij belgisch testament aan te stellen?

Zoja: rechtsgrond?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Franciscus
Berichten: 39720
Juridisch actief: Nee

#2 , 02 jul 2013 21:21

hierbij de wetgeving.
Normaal zolang één ouder leeft wordt er geen voogd aangesteld.
Ook een testamentaire voogd zal door de vrederechter moeten 'aangesteld' worden.
Een testament gaat niet boven de wet.
Een voogd moet aan wettelijke criteria voldoen.

http://www.ejustice.just.fgov.be/cgi_lo ... e_name=wet" onclick="window.open(this.href);return false;

Valerius
Topic Starter
Berichten: 7

#3 , 03 jul 2013 08:04

Dank u Franciscus, maar daarmee weet ik nog niet of het mogelijk is om een voogd wonende in en met de nationaliteit van een niet-eu land bij belgisch testament aan te stellen. (in het testament v/d langstlevende ouder)

Reclame

Terug naar “Andere”