Einde huur contract.

mamma1980
Topic Starter
Berichten: 1

Einde huur contract.

#1 , 07 jun 2013 16:39

Beste leden. Ik heb een probleem en weet me er totaal geen raad me.
Sinds vorig jaar 1 juli 2012 zijn wij een huis gaan huren via een imo bedrijf.
Het huur contract hebben we ook getekend op 1 juli 2012 en dat was voor de duur van een jaar.
Afgelopen Maart 2013 kregen wij een aangetekende brief dat het huur contract gestopt word op 30 juni 2013. En dat het huis op 30 juni schoon en leeg moet zijn.
Alleen ik ben een moeder met 7 kinderen en doe er alles aan om een andere woning te vinden. Tevens zoekt het OCMW ook mee. En hebben ons ingeschreven bij een sociaal huur bureau. Maar het lukt niet om een andere woning te vinden. Maar de verhuurder heeft totaal geen begrip en eist van het Emo bedrijf dat het huis 30 juni leeg is.
We hebben alles gedaan op iets te vinden en we betalen de huur ook netjes per maand

Mijn vraag is wat kan ik hier tegen doen om niet op straat te komen of welke mogelijkheden heb ik??.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Turaki
Berichten: 6870

#2 , 07 jun 2013 23:15

U had ten laatste 1 maand voor het einde verlenging moeten aanvragen wegens buitengewone omstandigheden. Bij weigering kon u dan de rechter hierover een uitspraak laten doen. Maar voor deze optie bent u ondertussen wel te laat.

U kan ook gewoon daar blijven wonen, waarna u een zogenaamde bezetter wordt. Verhuurder kan dan wel voor de rechtbank een uitzettingsprocedure starten, en u laten buitenzetten. Dit geeft u misschien nog 1 maand extra (2, als de verhuurder wat wacht).

duma
Berichten: 2871

#3 , 10 jun 2013 08:54

Is een opzeg in maart 2013 voldoende tijd voor de opzeg? Dat is maar 1 maand opzeg dan? Moet dat ook geen 3 maanden zijn? Of is dat maar 1 maand bij een contract van bepaalde duur?

Reclame

Turaki
Berichten: 6870

#4 , 10 jun 2013 09:04

Is een opzeg in maart 2013 voldoende tijd voor de opzeg? Dat is maar 1 maand opzeg dan? Moet dat ook geen 3 maanden zijn? Of is dat maar 1 maand bij een contract van bepaalde duur?
Opzeg in maart, start opzegperiode 1 april, 3 maanden later 30 juni (april, mei, en juni). Lijkt mij toch correct.

duma
Berichten: 2871

#5 , 10 jun 2013 09:26

Mijn kalender ontbrak een paar maanden. Ik steek het op zwangerschapsdementie, mijn excuses.

Franciscus
Berichten: 39751
Juridisch actief: Nee

#6 , 10 jun 2013 12:58

Contract korte duur nl 1 jaar.
http://justitie.belgium.be/nl/binaries/ ... 138431.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Terug naar “Huren”