#5 , 18 mei 2013 08:25
“Art.1758.De huur van een gemeubileerd appartement wordt geacht te zijn aangegaan bij het jaar, wanneer zij is aangegaan tegen zoveel per jaar;Bij de maand, wanneer zij is aangegaan tegen zoveel per maand;Bij de dag, wanneer zij is aangegaan tegen zoveel per dag.”(Burgerlijk Wetboek).
“Art.1.§ 1. Deze afdeling is van toepassing op huurovereenkomsten betreffende een woning die de huurder, met uitdrukkelijke of stilzwijgende toestemming van de verhuurder, vanaf de ingenottreding tot zijn hoofdverblijfplaats bestemt. Een woning is elk roerend of onroerend goed of een deel ervan dat tot hoofdverblijfplaats van de huurder is bestemd...”(Woninghuurwet 20 februari 1991).
‘Lex specialis derogat legi generali’ (=de bijzondere wet primeert op de algemene wet),zodat in dit geval de Woninghuurwet van toepassing is.
“Art.3.§ 6. In afwijking van § 1 kan de huurovereenkomst schriftelijk worden gesloten voor een duur die korter is dan of gelijk aan drie jaar...Zij wordt beëindigd mits een van de partijen ten minste drie maanden voor het verstrijken van de in de overeenkomst bepaalde duur een opzegging betekent...Niettegenstaande enig andersluidend beding of andersluidende overeenkomst, wordt bij ontstentenis van een tijdig betekende opzegging of indien de huurder het goed blijft bewonen zonder verzet van de verhuurder...de huurovereenkomst geacht te zijn aangegaan voor een duur van negen jaar te rekenen van de datum waarop de aanvankelijke huurovereenkomst van korte duur in werking is getreden”(Woninghuurwet).
‘ik heb een huurcontract voor een bemeubelde woning voor 1jaar,op 28maart geeft de huurder zijn opzeg‘
Onderzoek of die opzegging ten minste drie maanden voor het verstrijken van de overeenkomst van bepaalde duur werd betekend.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/