huurcontract stilzwijgend verlengd

camelia22
Topic Starter
Berichten: 6

huurcontract stilzwijgend verlengd

#1 , 12 apr 2013 19:23

hallo allemaal
ik heb een korte vraag, wij hebben drie jaar geleden een huurcontract voor onze woning ondertekend van 3 jaar die na het verval van de datum automatisch verlengd wordt naar 9 jaar, nou is de contract van drie jaar verlopen op 30 september 2012 en dus automatisch verlengd.
nou is mijn vraag wij zouden graag een nieuwe woning zoeken die groter is omdat er nu een kleine bij is gekomen en we vroegen ons af als we de huur nu zouden opzeggen met drie maanden vooropzeg moeten we dan een boete betalen dus drie maanden huur omdat we de woning in de eerste jaar van de huurcontract opzeggen of tellen die drie jaar die we hiervoor hier geleefd hebben mee en hoeven we dus geen boete te betalen?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Franciscus
Berichten: 39751
Juridisch actief: Nee

#2 , 12 apr 2013 19:26

Eens goed lezen
http://justitie.belgium.be/nl/publicati ... -179698-64" onclick="window.open(this.href);return false;

camelia22
Topic Starter
Berichten: 6

#3 , 12 apr 2013 19:34

webpagina niet gevonden Franciscus.
kennelijk verwijderd heeft u misschien een andere link?

Reclame

sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#4 , 12 apr 2013 19:46

Zoals je zeg is u huurcontract van bepaalde duur overgegaan in een langdurig, dit vangt aan vanaf de aanvang dus ben je nu in u vierde jaar en kan je opzeggen zonder schadevergoeding, 3 maand opzegging.

http://www.belgium.be/nl/publicaties/pu ... uurwet.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

Franciscus
Berichten: 39751
Juridisch actief: Nee

#5 , 12 apr 2013 19:51

Blijkbaar is het weer veranderd
hier dan: 8_)
http://justitie.belgium.be/nl/themas_en ... _verhuren/" onclick="window.open(this.href);return false;
en hier
http://www.belgium.be/nl/huisvesting/huren_en_verhuren/" onclick="window.open(this.href);return false;

camelia22
Topic Starter
Berichten: 6

#6 , 12 apr 2013 20:47

oef dank jullie wel, ik heb net even via een link hier op de website gezien dat je kan controleren of je verhuurder de contract heeft geregistreerd via de FGOV site.
http://www.juridischforum.be/forum/view ... 87&t=43627" onclick="window.open(this.href);return false;
nu staat er bij mij noch bij mijn echtgenoot niets dus de contract is niet geregistreerd neem ik aan.
als dit daadwerkelijk zo is ik ga dat maandag nog schriftelijk laten bevestigen kan ik mijn huur dan gewoon opzeggen wanneer ik wil of moet ik alsnog drie maanden op vooruit de huur opzeggen?

camelia22
Topic Starter
Berichten: 6

#7 , 12 apr 2013 20:49

oei vraag beantwoord in de link die ik gegeven heb topic kan gesloten worden bedankt allemaal

Terug naar “Huren”