Werkloosheid in buitenland

mondeo17
Topic Starter
Berichten: 28

Werkloosheid in buitenland

#1 , 28 mar 2013 15:49

Een collega van mij heeft een beroepsverleden van ong. 40j. bij hetzelfde bedrijf. Door herstructurering wordt hij nu in de SWT geduwd. Hij heeft de Belgische nationaliteit en woont in Nederland , vlak over de grens met België. Nu beweren sommigen dat hij geen recht heeft op een werkloosheidsuitkering van België, omdat hij in Nederland woont. Kan dit kloppen? Dus heeft deze persoon wel 40j. bijgedragen aan een systeem, maar kan hij er niet van genieten.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Oude Belg
Berichten: 3190

#2 , 28 mar 2013 16:37

Kan de arbeid verricht in het buitenland in aanmerking worden genomen?

De arbeid als werknemer verricht in elk land ter wereld kan in aanmerking worden genomen voor uw toelating tot de werkloosheidsuitkeringen indien de volgende voorwaarden zijn vervuld:

De arbeidsperiode of gelijkgestelde periode zou worden beschouwd als een arbeidsperiode als loontrekkende of als een gelijkgestelde periode, die in aanmerking zou komen voor het recht op werkloosheidsuitkeringen, indien zij in België vervuld zou zijn.
U moet ten minste één dag als loontrekkende hebben gewerkt in België na de arbeidsdagen gepresteerd in het buitenland en vóór uw uitkeringsaanvraag in België.
Periodes die in het land waar ze vervuld zijn aldaar een recht op werkloosheidsuitkeringen kunnen openen (‘verzekeringstijdvakken’) komen eveneens in aanmerking, onder de volgende voorwaarden:
België is het land waar u werkloos geworden bent, dit wil zeggen: België is uw laatste werkland, u hebt het laatst in België een tegen werkloosheid verzekerde activiteit uitgeoefend. Dergelijke laatstelijke tewerkstelling in België is evenwel overbodig indien uw buitenlandse tewerkstelling zich in een van de onder de eerste titel genoemde landen situeerde en u tijdens die tewerkstelling uw woonplaats in België hebt behouden.
Het betreft periodes vervuld in een land behorend tot de Europese Economische Ruimte en Zwitserland evenals Algerije, Kroatië, San-Marino, Servië, Turkije, VJRMacedonië, de overige delen van voormalig Joegoslavië met inbegrip van Kosovo.
VOORBEELD: Voor een aantal EU-landen: zelfstandige activiteit, voor zover de wetgeving van het betrokken land bepaalt dat dergelijke periode recht kan geven op werkloosheidsuitkeringen – dit geldt bvb. voor Luxemburg.

Bron :http://www.rva.be/frames/Frameset.aspx? ... tems=1/1/2
Waarom geen aangetekende zending als dat nodig is? "Ik heb geappt, gebeld, gezegd, gemaild, facegeboekt, met krijt op het voetpad geschreven.... " Neem pen en papier en schrijf!

JPV
Berichten: 14657
Juridisch actief: Ja

#3 , 29 mar 2013 07:46

Een collega van mij heeft een beroepsverleden van ong. 40j. bij hetzelfde bedrijf. Door herstructurering wordt hij nu in de SWT geduwd. Hij heeft de Belgische nationaliteit en woont in Nederland , vlak over de grens met België. Nu beweren sommigen dat hij geen recht heeft op een werkloosheidsuitkering van België, omdat hij in Nederland woont. Kan dit kloppen? Dus heeft deze persoon wel 40j. bijgedragen aan een systeem, maar kan hij er niet van genieten.
Hij heeft, door zijn tewerkstelling in België, recht op werkloosheid in Nederland, gezien hij daar woont terwijl hij werkte in België.

De reactie van Oude Belg gaat over een Fransman die bvb zou verhuizen naar België en dan recht op wlh zou opeisen zonder hier te werken. Belgische wetgeving kan natuurlijk niet van toepassing zijn in Nederland. Je collega heeft geen recht op volledige werkloosheid omdat hij niet in België woont (hij behoort ook niet tot de uitzonderingen).


Een voorbeeld: een Franse grensarbeider die in Kortrijk werkt, maar op brugpensioen gaat op 56 jaar, zal tussen z'n 56 en 59 Franse werkloosheidsuitkering krijgen, tussen 59 en 60 niks (eventueel wel lokale ocmw-steun) en kan dan vanaf 60 jaar eventueel op pensioen, allemaal volgens de Franse wetgeving. Zolang hij werkloosheidsuitkeringen krijgt, heeft hij wél recht op de Belgische brugpensioentoeslag die door de werkgever of sociaal fonds betaald wordt.

Reclame

Oude Belg
Berichten: 3190

#4 , 29 mar 2013 09:23


De reactie van Oude Belg gaat over een Fransman die bvb zou verhuizen naar België en dan recht op wlh zou opeisen zonder hier te werken. Belgische wetgeving kan natuurlijk niet van toepassing zijn in Nederland.
:oops:
Waarom geen aangetekende zending als dat nodig is? "Ik heb geappt, gebeld, gezegd, gemaild, facegeboekt, met krijt op het voetpad geschreven.... " Neem pen en papier en schrijf!

Terug naar “Werkloosheid”