verven en behangen....

ikkedirk
Topic Starter
Berichten: 73

Re: verven en behangen....

#16 , 08 jan 2013 21:49

dank u aan iedereen

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Vandebos
Berichten: 16087

#17 , 08 jan 2013 21:50

Je verbied nooit expliciet.

"Voor elke wijziging en in het bijzonder van muur, vloer of plafond bekleding is de uitdrukkelijke schriftelijke toestemming van de verhuurder vereist. Bij niet respecteren van deze regel of uitspraak van het bevoegde vredegerecht erkent de huurder zijn plicht de veranderde oppervlakten in dezelfde materialen en tinten te herstellen bij het verlaten van het pand of de kosten voor het uitvoeren door een professional van deze werken en materialen te dragen. Deze wordt in onderlinge overeenstemming of door uitspraak van het bevoegde vredegerecht gekozen."

Staat in ieder contract onder bijzondere voorwaarden...

EDIT: eventjes een contract erbij genomen.

freelance
Berichten: 2615

#18 , 08 jan 2013 22:16

na negen jaar geen vergoeding meer , maar na 2 of 3 jaar kan je dus verplichten om alle kamers terug te schilderen indien ze een andere kleur hebben dan de oorspronkelijk beschreven in de pb.
Hetzelfde geldt voor het behangen denk ik dan.
of zet ik er in verboden te behangen.
Na 2 of 3 jaar ? Dit lijkt mij nu ook overdreven. ( bij een langlopend contract ) . ( maar wettelijk kan het in het contract gezet ) .
Als kleur wit was bij aanvang ; huurder verft blauw als hij allergisch is aan wit ; bij einde huur brengt huurder alles terug in wit .
Dan heeft huurder aan zijn verplichtingen voldaan ( tenminste wat de kleur betreft ) .
Een PB gebeurt bij intrede en bij einde . Een PB na 2 jaar is trouwens niet wettelijk voorzien , indien huurder blijft wonen .
Wel kunnen er tussentijdse aanpassingen gebeuren aan de PB . bvb. bij wijzigingen .( met beider akkoord ) .
Wat een wet interessant maakt ,
is wat er in die wet , niet in staat .

Reclame

Vandebos
Berichten: 16087

#19 , 08 jan 2013 23:05

Huurder dient dezelfde materialen als de initiële te gebruiken. Op slijt na lijdt de verhuurder anders een waardederving van zijn pand. (laminaat van een topmerk aan € 30/m² mag niet vervangen door eentje van de doe het zelver om de hoek aan € 12/m², idem voor 0.8 mm glasvezel door papierbehang met een laagje verf van € 6 de liter...)

j.demoor
Berichten: 10360

#20 , 09 jan 2013 11:16

U kan in uw huurovereenkomst bepalen dat de muren niet mogen behangen of geschilderd worden zonder uw uitdrukkelijke toestemming.

“Art.516...Zij(=gerechtsdeurwaarders) kunnen aangesteld worden om vaststellingen te doen van zuiver materiële feiten, zonder enig advies uit te brengen met betrekking tot de gevolgen in feite of in rechte die daaruit zouden kunnen voortvloeien; zij kunnen ook op verzoek van particulieren tot die vaststellingen overgaan...”(Gerechtelijk Wetboek).
Die vaststellingen hebben een bijzondere bewijswaarde. Zie daartoe: STORME, Matthias,“De bewijswaarde van het proces-verbaal van vaststelling van materiële feiten door een gerechtsdeurwaarder op verzoek van particulieren en aanverwante vragen“,R.W. 1994-95,345-352.

‘Huurder geeft sleutels pas af na ondertekening van teruggave waarborg’.

Vermeld voortaan in uw huurcontract :
‘Indien de huurder bij het verstrijken van de huur het pand verlaten heeft en de staat van het pand niet spontaan en tegensprekelijk laat vaststellen dan gelast de verhuurder hiermee een gerechtsdeurwaarder op kosten van de onwillige huurder. Indien de huurder na het verstrijken van de huur het pand verder onrechtmatig bewoont dan wordt in kort geding diens uithuisuitzetting gevorderd.’

Bewaar hiertoe een reservesleutel tijdens de huur.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Terug naar “Huren”