UK Ltd als 2de vennootschap

Karii
Topic Starter
Berichten: 1

UK Ltd als 2de vennootschap

#1 , 26 apr 2012 02:13

Beste,

Ben een in België wonend internet ondernemer en consultant die momenteel enige vennoot en zaakvoerder is van een BVBA. Al mijn activiteiten zijn momenteel ondergebracht in deze 1ne vennootschap.

Voor exploratie en uitwerking van een aantal nieuwe projecten zou ik graag een 2de venootschap oprichten. Aangezien deze nieuwe vennootschap ook internet gebaseerd zal zijn (lees, geen start kapitaal nodig) en de voornaamste inkomsten afkomstig zullen zijn vanuit royalty payments die ik zal verkrijgen via mijn bestaande netwerk, zou ik graag kiezen voor de incorporatie van een UK ltd company. Voornamelijke reden is de lage opstartkost; ik ben ook van plan om dit jaar of volgend jaar permanent te verhuizen naar de UK.

Een Oostenrijkse kennis vertelde me dat een gelijkaardige constructie heeft waar hij 'tax resident' is in Oostenrijk, zaakvoerder van een Oostenrijkse GmbH en zaakvoerder van een Uk Ltd (holding met investeerders die bepaalde intellectual property bezit). Graag zou ik dit alles zo simpel mogelijk houden - zonder een constructie met bijhuis. Facturen en inkomsten komen binnen in/worden betaald vanuit de Ltd. Een management fee kan hier ook betaald van worden aan mijn huidige vennootschap, rekening houdend dat de transactie 'at arm's length' is.

Nu, mijn vragen.
1) Is dit mogelijk op de manier die ik beschrijf?
2) Met welke bepaalde regels dien ik rekening te houden, ivm tax residence van het bedrijf. Waar betaal ik de vennootschapsbelasting?
3) Nog belangrijke dingen die ik hier vergeet?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
nathanclothes
Berichten: 8

#2 , 30 dec 2012 01:20

Als je hier meer info over inwon, hoor ik dat ook graag :-)

Jef 007
Berichten: 737

#3 , 30 dec 2012 10:56

met uw 3 vragen kan ik u niet helpen, maar ik WEET wel dat uw constructie met veeeelargwaan zal bekeken worden door de Belgische fiscus ( eigen ervaring)

Reclame

Terug naar “Vennootschappen & Verenigingen”