Beste allen
Graag had ik uw advies gevraagd bij het volgende.
Wij huren het duplex-appartement in een gebouw bestaande uit slechts 2 appartementen.
Ter info schets ik even het gebouw.
Bij het binnenkomen van op de straatkant heb je een gemeenschappelijke hall met 2 deuren. De eerste deur geeft uit op een gelijkvloers appartement met tuintje. De tweede deur komt uit op een ander klein halletje met trap en toilet die uitgeeft op het duplexappartement met terras (wat wij dus huren)
Onze onderburen zijn op alle vlakken niet van de makkelijkste. Ze zijn rond de 50-jaar oud en wonen er samen met een Jack Russel die dag en nacht bij de minste beweging aan het blaffen gaat. Ze maken bijna elke dag ruzie met veel geroep en getier, vaak gewoon in het midden van de nacht.
Dit allemaal proberen we zoveel mogelijk te laten passeren sinds we maar met 2 gezinnen het gebouw bewonen en niet constant willen ruzie maken.
Maar nu is er een bijkomend probleem waar ik me echt heel hard aan stoor, zeker omdat we binnenkort aan een kindje denken.
Beide buren zijn verstokte rokers. Ze roken zeer veel, waardoor de hall beneden sowieso altijd naar sigaretten ruikt, waar we ons op zich nog mee kunnen verzoenen. Wat niet meer te harden is, is dat de sigarettenrook ook doordringt tot in ons appartement.
Ons halletje en toilet ruikt altijd naar hun sigaretten, de jassen die er hangen, mijn sjaals, alles.. Op mijn werk geloven ze bijna niet dat ik zelf niet rook als ze mijn jas ruiken.
Om een of andere onduidelijke reden is de geur ook erg uitgesproken aanwezig in onze ingebouwde keukenkasten. Op het 2de verdiep van de duplex zijn 2 slaapkamers, de badkamer en nog een berging waar mijn wasmachine en wat ander materiaal staat opgeborgen. Daar ruikt het ook zeer sterk naar sigaretten waardoor de geur ook in onze slaapkamer terechtkomt.
Het is een prachtig appartement en we wonen er ontzettend graag. Is de enige oplossing dan gewoon maar verdraagzaam blijven en hopen dat ze ooit verhuizen? Of kunnen we andere maatregelen nemen?
Met hen hierover praten is geen oplossing. Eén keer toen ze om 3u 's nachts nog volk over de vloer hadden, en de muziek (type Frans Bauer muziek) en het gezang tot boven (2 verdiepingen hoger) ons uit onze slaap hield, heeft mijn vriend het "gewaagd" om ze vriendelijk te verzoeken hun muziek stiller te zetten. Dit is uitgedraaid op een scheldtirade "en ga terug in uw kot of ik slaag op uw gezicht"..
Met de huisbaas erover praten ook niet. Hij is het type: zolang ik mijn geld iedere maand krijg, is er voor mij geen probleem. Het lijkt er ook op dat hij onze buren persoonlijk kent.. En ergens kan ik hem geen ongelijk geven dat hij zich liever niet bemoeit.
Alvast bedankt voor jullie advies!