advies ivm verkoop of verhuur appartementen van bvba

CE_bvba
Topic Starter
Berichten: 2

advies ivm verkoop of verhuur appartementen van bvba

#1 , 10 sep 2012 14:27

we hebben met de zaak een pand gekocht dan momenteel wordt volledig afgebroken. De bouwvergunning voor nieuwbouw werd bekomen voor het bouwen van 4studios.

De vraag is nu wat doen we fiscaal gezien het beste:
- bouwgrond verkopen met bouwvergunning
- zelf realiseren en verkopen (evt. verkopen aan zaakvoerders?)
- deel verkopen/ deel verhuren (evt. verkopen aan zaakvoerders?)
- alles verhuren

Wie kan me daar concreet advies in geven.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Vandebos
Berichten: 16087

#2 , 10 sep 2012 15:32

Via een bvba structuur is verhuren interessant aangezien u alle onderhoudskosten fiscaal kan inbrengen, u een fiscaal voordeel hebt op de verhuur van commerciële ruimtes, de afschrijvingen op 33 jaar kunnen gebeuren zodat u het maximale eruit kan halen.

Overleg echter met een of uw boekhouder over wat het interessantst is voor uw bvba, De fiscus kijkt tegenwoordig streng toe op BVBA's wat betreft hun vastgoed portefeuilles, er zijn blijkbaar teveel verhuurders die het fiscale achterpoortje in de vennootschapswetgeving hebben ontdekt.

CE_bvba
Topic Starter
Berichten: 2

#3 , 10 sep 2012 15:46

onze boekhouder kan moeilijk de verschillende scenario's naast elkaar fiscaal uitwerken en ons een beeld geven wat de interessantste constructie is.. hij gaf advies om dit met een advocaat te bekijken.

vandaar dat ik hier de vraag heb gesteld om mss de juiste persoon tegen te komen die dit met ons in concreto kan uitwerken en bespreken. (tegen betaling uiteraard)

Reclame

BOFI
Berichten: 14

#4 , 25 sep 2012 11:15

Beste

Er zijn heel wat mogelijkheden voor jullie situatie. In principe moet het mogelijk zijn om alle voorbeelden fiscaal naast elkaar te gaan uitwerken. Jullie kunnen steeds een tweede advies vragen aan een collega boekhouder-fiscalist of een accountant.

Terug naar “Vennootschappen & Verenigingen”