#3 , 17 jul 2012 20:27
Weet u wellicht ook of er verzachtende omstandigheden zijn?
Het huurcontract is aangegaan met een NL werkeloosheidsuitkering en een NL ziektewet uitkering. We hadden eigenlijk niet genoeg als de woonmakelaar goed gekeken had en berekend had. We hebben enkel bankafschriften toegezonden met ons inkomen over een periode van 3 maanden maar eigenlijk (bij goed narekenen achteraf) had dit niet voldoen geweest.
De NL ziektewet is nog intact, de NL ww uitkering niet meer. Man werkt als oproepkracht met dagcontracten en werkt momenteel 1x tot max 2x per week (hiervoor 2 uitzendcontracten maar beeindigd wegens ziekte). BE ww uitkering is aangevraagd maar gaat nog lang duren, kinderbijslag gaat nog een jaar duren en uitzicht op vast contract is nihil. (let wel, deze situatie is ontstaan na faillissement van werkgever waar man al 10 jaar werkte).
Nu kunnen we de huur niet meer betalen (in begin met de beiden NL uitkering wel).
We hebben 3 kinderen.
Is er geen verzachtende regel voor mensen met inkomensverlies? Mensen met kinderen die de huur niet meer kunnen betalen?
Momenteel laten wij veeeeeeel rekeningen vervallen om de huur van 780 euro maar te kunnen betalen, maar dit kan niet door blijven gaan! Of is hiervoor de vrederechter nodig en zijn deze kosten ook voor ons?
Wie weet in deze uitzichtloze situatie een wetgeving die verzachtende omstandigheden toepast zonder dat we ons nog meer in de penarie werken.