Vlaamse woningfonds

ashkan
Topic Starter
Berichten: 8

Vlaamse woningfonds

#1 , 26 mei 2012 01:04

Binnen een maand tekenen we de akte voor een appartement dat we aangekocht hebben in vlaanderen met een lening van de vlaamse woningfonds. Aankoopbedrag van de woning is 105000 euro waarvan wij 5 procent zelf moeten betallen en de rest kunnen we lenen. Dus 99750 euro wordt geleend. Is wel groot beschrijf.
Nu zat ik met een vraag: Notaris vertelde ons dat we ongeveer 18800 euro zelf moesten inbrengen voor deze woning waarvan 13500 ongeveer registratiekosten+ ereloon .... bedragen. Maar nu lees ik op het internet dat we recht zouden moeten hebben op (verhoogd) abattement aangezien deze de enige en de eerste woning is + aangezien het een lening van de vlaamse woningfonds is moet de ereloon gehalveerd worden.
volgens mijn berekeningen: 10500 registratiekosten + 5250 (5% woning) = 15750 euro.

Nu wou ik eens horen of mijn redenering juist is of dat ik ergens/helemaal fout zit?


bron:http://www.notaris.be/rekenmodule_aankoop.php

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
wanton
Berichten: 10069
Locatie: HEIST , bij-den-berg

#2 , 26 mei 2012 19:26

Indien jullie idd beiden recht hebben op een abattement zijn de registratierechten heel wat lager dan 10.500 €. Contacteer uw notaris met deze gegevens. Vraag ook zijn ereloon te specificeren.
Ik heb gisteren gezien , ik ken morgen!
Toet-anch-Amon

Reclame

Terug naar “Kopen”