binnengaan bij afwezigheid huurder

MONACO
Topic Starter
Berichten: 153

binnengaan bij afwezigheid huurder

#1 , 08 mar 2012 11:04

Een kennis stelt zijn woning, met appartementen, te koop via een agentschap. Ondertussen wordt de huurder (alleenstaande) in het hospitaal opgenomen en kan dus zijn appartement niet laten bezichtigen.
Mag de verhuurder binnengaan tijdens zijn afwezigheid of wat moet hij doen ? en wat indien de huur, waarvan men niet weet of er een maandelijkse opdracht aan de bank gegeven is, niet op de vervaldag betaald wordt, kan de verhuurder zich dan richten tot het OCMW voor betaling ? Verhuurder is zelf alleenstaande met kinderlast en hypotheek.
Dank voor antwoord.
mvgr

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Franciscus
Berichten: 39740
Juridisch actief: Nee

#2 , 08 mar 2012 11:19

U mag zomaar de woning NIET betreden in principe is dat zelfs strafbaar en vervolgbaar. De meeste parketten kunnen daar echt niet mee lachen.
Wat u moet doen is contact opnemen met de huurder.. mogelijk is deze wel bereid om een vertrouwenspersoon aan te stellen zodat het appartement wel te bezichtigen is.
Wat de huur betreft .... Of er een betalingsopdracht achter zit kan je dat al niet gewoon bij je eigen bank verifiëren aan de hand van een bepaalde code vb.
Anders dat ook vragen aan de huurder en zorgen dat er een permanente opdracht komt.
Waarom zou het OCMW moeten tussenkomen volgens U?

MONACO
Topic Starter
Berichten: 153

#3 , 08 mar 2012 14:07

Dacht aan een eventuele tussenkomst van OCMW omdat de huurder enkel een ziektevergoeding als inkomen heeft, en de verhuurder een alleenstaande is met drie kinderen en daarbij een hypotheek moet aflossen wat niet meer mogelijk is als deze huurder niet betaald.

Bedankt voor de goede raad, zal het zo doorgeven, hopelijk vindt de eigenaar iemand van de familie anders zit hij met de verkoop van zijn huis rotsvast waardoor hij zelf in moeilijkheden geraakt.
vgr

Reclame

Franciscus
Berichten: 39740
Juridisch actief: Nee

#4 , 08 mar 2012 18:09

Dan nog waarom zou het OCMW tussenkomen in een contractuele overeenkomst tussen een huurder en een verhuurder.
Zeker niet om te betalen in dit stadium.
Mogelijk wel via sociale dienst als huurder idd alleenstaande is.

Terug naar “Huren”