Klacht pesten tegen mij

pollepap
Topic Starter
Berichten: 5

Klacht pesten tegen mij

#1 , 18 feb 2012 20:59

Ik ben leidinggevende en één van mijn werknemers heeft een klacht tegen mijn ingediend wegens pesten.
Zijn klacht is dat ik hem viseer.

Het is geen klacht wegens ongewenst sexueel gedrag, geweld, beledigen enz. Hij vind dat ik hem teveel aanspreek op het niet correct uitvoeren van zijn taken.

De werknemer is een vakbondsafgevaardigde, wie al jaren zijn werk nooit correct heeft uitgevoerd. Ik heb dit al dikwijls opgenomen met de personeeldienst en ook samen met de personeeldienst gesprekken met hem gehad over het niet correct functioneren ervan.
Waarop hij steeds verteld dat hij zijn werk beter gaat uitvoeren.
Ik heb alle emails welke ik ook naar hem heb verstuurd bewaard , waarin ik steeds de feiten neerpen van wat niet correct is uitgevoerd en ook met de vraag waarom het niet correct is uitgevoerd en wat de reden is dat hij het gevraagde niet heeft uitgevoerd. Nooit heeft hij hierop geantwoord dat deze feiten onterecht waren of ik krijg helemaal geen antwoord.

Ik vind dat ik ten onrecht ben beschuldingd en als ik als leidinggevende werknemers niet meer mag wijzen op werken welke niet correct zijn uitgevoerd, waar sta je dan als leidinggevend.

Hoe kan ik mij wapenen tegen deze klacht, want hij heeft de vakbond achter zich staan en met de komende verkiezingen in aantocht zullen die zich wel willen profileren.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
xena

#2 , 19 feb 2012 05:01

.
Laatst gewijzigd door xena op 21 feb 2012 05:32, 1 keer totaal gewijzigd.

JPV
Berichten: 14657
Juridisch actief: Ja

#3 , 19 feb 2012 10:51

ik zou me ook geen zorgen maken. Als je je wil indekken ivm eventueel conflict met vakbond, neem dan rechtstreeks contact op met de vakbond en vraag een onderhoud met de secretaris of leg hem de situatie via mail uit (mail zal logisch zijn, is nu eenmaal een drukke periode). Leg de situatie uit en nodig de vakbond uit om de concrete mails te tonen. Stuur zeker geen uitdagende mail, anders kan die nét tegen je gebruikt worden.

Teveel aanspreken op het niet-correct uitvoeren van taken is geen enkel probleem. Tenzij je dat natuurlijk uitsluitend bij hem zou doen en nooit bij iemand anders (indien die anderen ook gebrekkig werk hebben, je bent natuurlijk niet verplicht om iedereen af ent oe op z'n vingers te tikken als ze niks mis doen :p).

Reclame

Franciscus
Berichten: 39718
Juridisch actief: Nee

#4 , 19 feb 2012 12:21

Beter is als je een juridische dienst hebt... deze de mail laten lezen/schrijven.
Ook HRM zou goed op de hoogte moeten zijn wat de wetgeving pesten op het werk betreft.
Op die wijze kunnen er al geen fouten gebeuren EN wordt het officiële standpunt van uw bedrijf ineens duidelijk gemaakt aan de vakbond.

JPV
Berichten: 14657
Juridisch actief: Ja

#5 , 19 feb 2012 12:52

klopt, zal idd beter zijn :). Ik was even in het idee dat je zelf de baas was, maar je bent wss gewoon ploegverantwoordelijke of iets dergelijks.

Terug naar “Andere”